Vilnius domisi sėkmingiausiais Suomijos žinių ekonomikos plėtros pavyzdžiais ir galimybe bendradarbiauti naujosios ekonomikos srityje. Helsinkyje vykusio žinių ekonomikos forumo „Vilnius–Helsinkis: Inovacijų politika, mokslas ir technologijos“ metu Vilniaus miesto delegacija apsilankė vienuose didžiausių Europoje technologijų parkuose „Technopolis PLC“ bei Helsinkio verslo ir mokslo parke, susipažino su Helsinkio miesto patirtimi diegiant inovacijų politiką ir verslo plėtros strategiją.
Siekdamas skatinti žinių ekonomikos plėtrą ir keitimąsi patirtimi, šį forumą inicijavo Vilniaus bendradarbiavimo su užsienio šalių miestais tarybos Šiaurės Europos šalių miestų komitetas. Lietuvos sostinei forume atstovavo Savivaldybės, Biochemijos ir Biotechnologijos institutų, VšĮ „Saulėtekio slėnis“ vadovai bei Suomijoje verslą plečiančių įmonių „BOD Group“ ir „Acme Baltija“ vadovai.
Žinių ekonomikos branduolio „Technopolis PLC“ penkiuose technologiniuose centruose jau yra įsikūrę apie 900 įmonių ir kasmet įsikuria dar apie 50 naujų. Per metus čia sugeneruojama apie 300 naujų verslo idėjų. Pavyzdžiui, šiandien visame pasaulyje žinoma „Nokia“ gimė būtent „Technopolyje PLC“. Šių metų pradžioje lankydamiesi Vilniuje, šio parko vadovai išreiškė pageidavimą per artimiausius 25 metus investuoti į „Saulėtekio slėnio“ technologijų parko infrastruktūros bei paramos verslui paslaugų plėtrą.
Helsinkio verslo ir mokslo parkas („HBSP Ltd.“) specializuojasi biotechnologijų, farmacijos, maisto pramonės ir aplinkosaugos technologijų srityse. Parkas glaudžiai bendradarbiauja su Helsinkio universitetu, kuris yra vienas iš pagrindinių parko akcininkų. Šiame parke įsikūrusios įmonės įvertina praktinę sinergijos naudą: vienoje vietoje jos randa tiekėjus, partnerius, įrengtas laboratorijas ir specializuotas bibliotekas. Forume dalyvavusių Visorių–Santariškių žinių ekonomikos branduolio atstovų – Biochemijos instituto direktoriaus Valdo Laurinavičiaus ir Biotechnologijos instituto direktoriaus pavaduotojo Leono Pasakarnio nuomone, perimti „HBSP Ltd.“ patirtį itin svarbu kuriant panašų branduolį Vilniaus mieste.
Žinių ekonomikos forumo metu Vilniaus ir Helsinkio miestų atstovai diskutavo apie savivaldybių siekius žinių ekonomikos, investicijų ir šalių verslo partnerystės srityse. Susitarta, kad Helsinkis teiks konsultacinę pagalbą Vilniaus miestui. VšĮ „Saulėtekio slėnis“ direktoriaus Andriaus Bagdono teigimu, Vilniaus miesto žinių ekonomikos branduoliams labai naudingi Skandinavijos technologijų ir mokslo parkų pažangos pavyzdžiai. Helsinkio patirtis praverstų ne tik ugdant Vilniaus žinių ekonomikos specialistų administracinius gebėjimus, bet ir supažindinant vietines verslo įmones bei potencialius užsienio investuotojus su mokslo ir technologijų parkų, žinių ekonomikos branduolių teikiamomis galimybėmis.
Forumas Helsinkyje surengtas Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su Helsinkio miesto savivaldybe, Lietuvos Respublikos ambasada Suomijoje ir Vilniaus miesto verslo atstovais.