Įmonėms valdyti vis dažniau pasitelkiamos duomenis analizuojančios ir juos vadovams suprantamai pateikiančios išmaniosios sistemos, darbuotojų veikla vertinama ne pokalbiuose kartą per metus, o nuolat, vis daugiau verslo vadovų sprendimus priima prie mobiliųjų įrenginių – šios praėjusių metų tendencijos verslo valdymo ir apskaitos sistemas kuriančios UAB „Prototechnika“ apyvartą augino daugiau kaip ketvirtadaliu.
„Prototechnikos“ sukurta verslo valdymo ir apskaitos programa „Euroskaita“ naudojasi daugiau kaip 800 šalies bendrovių, ji šalyje trečia pagal populiarumą tarp įmonių, kurių apyvarta per 5 mln. Eur. Dėl spartėjančios verslo dinamikos įmonės pernai ir savo iniciatyva užsakinėjo kurti bei diegti papildomų specifinių verslo valdymo bei apskaitos funkcijų, bet tai turėjo daryti ir dėl Valstybinė mokesčių inspekcijos reikalavimų teikti duomenis elektroninėmis priemonėmis apie Lietuvos teritorijoje gabenamus krovinius sistemoje i.VAZ bei per mokestinį laikotarpį gautas ir išrašytas sąskaitas faktūras sistemoje i.SAF. Bendrovės „Prototechnika“ direktorius Kęstutis Skukauskas skaičiuoja, kad verslo valdymo programų individualus pritaikymas, jų diegimas ir priežiūra pernai sunešė apie 80 proc. pajamų, o i.SAF ir i.VAZ reikalavimų įgyvendinimas – 10 proc.
Pernai didesnį įmonių susidomėjimą sukėlė inovatyvi sistema „Darbuotojų veiklos vertinimas“ (DVV), kuri vasarą pakeitė programą „Metinis veiklos pokalbis“ (MVP). Jei su MVP darbuotojus buvo galima vertinti kartą per metus, tai su DVV vykdomas nuolatinis darbuotojų vertinimas, nes šiandien įmonėms svarbu darbuotojų veiklą, rezultatus, lūkesčius vertinti ne kartą per metus, o esant poreikiui. Šią sistemą naudoja didžiosios šalies bendrovės, pvz., „Senukų prekybos centras“ (3 500 darbuotojų), „Palink“ (7 000 darbuotojų).
K. Skukauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad vis daugiau šalies įmonių vadovų verslus valdo naudodami ne kompiuterius, o mobiliuosius įrenginius, todėl programos turi būti suderintos su jais. Be to, vis rečiau operacijos ir gautų ar siunčiamų dokumentų duomenys įvedinėjami rankomis. Pernai sparčiai daugėjo klientų, naudojančių dokumentų mainų ir tvarkymo sistemą „dPort“, kuri automatiškai įveda iš kitų įmonių ateinančią informaciją – taip išvengiama ir rankinio darbo, ir žmogiškųjų klaidų. Specialistas, remdamasis pastarųjų metų tendencijomis, prognozuoja, kad per trejus metus tokias programas, kurios pačios tarpusavyje keisis duomenimis, naudos jau apie 80 proc. šalies įmonių.
K. Skukauskas taip pat prognozuoja, kad šiemet dar sparčiau augs automatizuotų verslo valdymo sistemų „Skaita Intelligence“ poreikis, nes verslo procesai nuolat spartėja, sprendimams priimti laikas trumpėja, todėl vadovai siekia, kad juos operatyviai pasiektų jau išanalizuota, apibendrinta ir aiškiai vizualiai pateikta reikalingiausia informacija, kuria remdamiesi priimtų verslui naudingiausius sprendimus.
2016 m. bendrovės „Prototechnika“ pajamos be PVM sudarė 1,54 mln. Eur ir buvo 27 proc. didesnės nei 2015 m. (1,21 mln. Eur), o 2014 m. – 1,82 mln. Eur.