Pasirašius projektų finansavimo ir administravimo sutartis, pradėti įgyvendinti beveik visi priemonės „DPT pramonei LT+“ projektai. Iš aštuonių teigiamai įvertintų įmonių projektų, šeši projektai jau pradėti įgyvendinti, dviem įmonėms sutartys ruošiamos.
Ne paslaptis, kad šiuolaikinėmis technologijomis grįstas visų mūsų gyvenimas smarkiai įtakoja ir verslą. Norint neatsilikti ir tobulėti, rinkai turi būti pasiūlomi modernūs ir inovatyvūs produktai. Įgyvendinant projektus tradicinės pramonės įmonės diegs robotiką, biotechnologijas, nanotechnologijas, fotoniką, pažangias medžiagas ir kitas didelio poveikio technologijas (DPT).
Viena iš projektą įgyvendinančių įmonių – 2002 m. įsikūrusi UAB „Novameta“. Tai nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamykla. Pagrindinė įmonės produkcijos dalis skirta profesionalioms virtuvėms, maisto prekių parduotuvėms ir prekybiniams tinklams.
Įmonės gaminama produkcija naudojasi klientai Baltijos šalyse, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Rusijoje, Baltarusijoje bei kitose valstybėse.
UAB „Novameta“ projekto metu bus sukurta kompleksinė pažangi sistema, kurią sudaro robotika, modernūs inovatyvių savybių įrengimai ir nauja vidaus struktūra. Planuojama įtraukti gamybos operacijas, kurios kurs aukštos technologijos produktus, taikys naujoviškus metodus gamybos procesuose. Naujai įmonės perkama įranga yra viena moderniausių pasaulyje, kuri bus skirta padidinti įmonės kuriamų produktų lankstumą.
Šios įmonės projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų bus investuota 645 tūkst. Eur.
Kita įmonė, kuri atitiko priemonės „DPT pramonei LT+“ keliamus aukštus reikalavimus – UAB „Standa“. Tai viena žymiausių Europos bendrovių, kuriančių, projektuojančių ir gaminančių fotonikos srities tiksliąją mechaniką. Įmonė buvo įkurta 1989 m. ir yra viena iš lazerinių technologijos pradininkių Lietuvoje.
Dažnas nustebtų sužinojęs, kad Lietuvoje veikia įmonė, kuri daugiau nei 25 metus vykdo veiklą lazerių srityje ir virš 90 proc. savo produkcijos eksportuoja į 110 pasaulio valstybių, taip pat jos gaminius naudoja daugelis Lietuvos universitetų bei tyrimo institutų.
Įmonėje dirbantys 150 aukštos kvalifikacijos specialistai yra daugelio lazerinės technikos išradėjai ir gamintojai, įskaitant lazerinę techniką, tiksliąją mechaniką. Įmonė kuria ir gamina moksliniams tyrimams skirtus subnanosekundinius mikrolazerius, diegia juos biologijos, chemijos, medicinos spektroskopinei aparatūrai.
Suprasdama tobulėjimo svarbą šiuolaikinėje rinkoje, UAB „Standa“ siekia stiprinti ir modernizuoti pramoninę bazę, norėdama gaminti inovatyvius produktus bei didinti darbo našumą. Įmonė planuoja diegti didelio poveikio technologijas gamyboje ir gaminti produktus naudojant pažangias gamybos sistemas – robotiką ir mikroelektroniką.
Įmonės projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų bus investuota 447 tūkst. Eur.
Tai tik kelios įmonės, kurios siekdamos išlikti konkurencingomis pradėjo diegti didelio poveikio technologijas. Dar 2012 m. Europos Komisija išleido Komunikatą, kuriame skatinama DPT plėtra. Jau minimais metais, prieš teikiant strategiją, buvo numatoma, kad pasaulinė DPT (mikro- ir nanoelektronikos, pažangiųjų medžiagų, pramoninių biotechnologijų, fotonikos, nanotechnologijų ir pažangiosios gamybos sistemų) rinka 2008–2015 m. didės nuo 646 mlrd. EUR iki daugiau nei 1 trl. EUR, t. y. daugiau nei 154 proc. arba daugiau nei 8 proc. ES BVP. Planuota, kad taip pat daugės naujų darbo vietų. Vien nanotechnologijų pramonės šakose ES darbo vietų skaičius, tikėtina, padidės nuo 160 000 (2008 m.) iki maždaug 400 000 (2015 m.).
2012 m. Europa jau buvo pateikusi daugiau nei 30 proc. visų patentinių paraiškų ir pirmavo pasaulyje pagal DPT mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą. Tačiau vis dar susiduriama su iššūkiu paversti įspūdingos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros bazės pasiekimus prekėmis ir paslaugomis, būtinomis ekonomikos augimui skatinti ir naujoms darbo vietoms kurti.
Būtent todėl skatinama diegtis DPT pramoninėje gamyboje kaip tęstinumą atliktiems moksliniams tyrimams, tokiu būdu modernizuojant tradicines pramonės šakas bei rinkai pateikiant inovatyvius produktus kelti šalies įmonių konkurencingumą, didinti ekonomikos augimą.