Gamybos bendrovė „Ganz EEM“ (Vengrija), priklausanti koncerno „Rosatom“ mašinų gamybos divizionui „Atomenergomaš“), sudarė pirmąją oficialią sutartį patiekti konteinerinio tipo mini hidroelektrinę. Užsakovė – Gruzijos bendrovė „International Energy Company“, LTD, plėtojanti hidroenergetikos kryptį. Pagal sutarties sąlygas ji nusprendė įsigyti bandomąjį įrenginį, kuris bus patiektas 2017 metų pirmojoje pusėje. Po to planuojama įsigyti dar kelias nuo 0,6 iki 2 MW mažąsias hidroelektrines.
„GANZ“ bendrovės gamybos mažosios hidroelektrinės – paprastas ir ekonomiškas sprendimas, nes šis įrenginys gali būti naudojamas tuose regionuose, kur dėl finansinių arba ekonominių priežasčių tiekti elektros energiją centralizuotai nėra galimybių. Tai gali būti savarankiškas elektros energijos šaltinis arba tokia hidorelektrinė gali būti kaip nerentabilių ir neekologiškų energijos šaltinių naudojimo alternatyva. Pasirinkus šį sprendimą, nereikia statyti užtvankų, be to, šie įrenginiai nepažeidžia upių ir kitų vandens telkinių ekologijos.
Elektrinę sudaro turbina ir pagalbinių įrenginių, sumontuotų konteineryje, komplektas. Dėl vadinamojo „konteinerinio“ sprendimo galima gerokai sutrumpinti paleidimo terminus bei keliskart sumažinti statybos darbų kainą.
Svarbiausias mažosios hidroelektrinės pranašumas – nedidelė elektros energijos savikaina, tai, kad įrenginiai gali būti pristatyti ir sumontuot paprastai ir per trumpą laiką. Po to, kai įrenginys sumontuojamas ir prijungiamas vanduo, elektros energiją galima pradėti gaminti per vieno mėnesio laikotarpį. Kompaktiškame įrenginyje numatyti visi prietaisai, reikalingi tam, kad elektrinė veiktų, kad ją būtų galima valdyti ir kontroliuoti.
Kitas mažosios konteinerinės hidroelektrinės pranašumas – ji gali būti valdoma nuotoliniu būdu mobiliuoju telefono ryšiu arba internetu (galimas ir mobilusis variantas). Taigi įrenginio savininkas savo elektrinę gali valdyti kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu arba mobiliuoju telefonu, taip pat gauti informaciją apie pagaminamos elektros energijos kiekį.
Šiuo metu vyksta derybos, susijusios su mažųjų konteinerinių hidrolektrinių tiekimu į Armėniją, Indoneziją, Kazachstaną, Uzbekistaną, Lotynų Amerikos, Afrikos ir kitas šalis.