Nyderlandų „didžiųjų duomenų“ bendrovė „GeoPhy“, teikianti pasaulinės nekilnojamojo turto rinkos duomenų rinkimo, apdorojimo ir analitikos paslaugas, kuria paslaugų centrą Kaune. Bendrovė iki kitų metų vidurio planuoja Kaune įdarbinti iki 25 patyrusių specialistų, kurie bus atsakingi už duomenų iš viso pasaulio rinkimą ir jų analizę.
„Lietuva pavergė mano širdį jau patį pirmąjį kartą, kai čia apsilankiau. Čia gyvenantys žmonės mane nustebino savo atvirumu ir troškimu susipažinti su kitomis kultūromis, o būtent to mes ir ieškojome. Mūsų darbuotojai, dirbantys Delfte, Londone, Niujorke ir Honkonge veikiančiuose biuruose, tiesiogine to žodžio prasme, susirinko iš visų pasaulio kampelių, todėl itin svarbu, kad su mumis dirbantys žmonės būtų plačių pažiūrų. Lietuvos gyventojai būtent tokie – jie išsilavinę, moka daug užsienio kalbų ir linkę kritiškai mąstyti“, – sako bendrovės „GeoPhy“ Kauno biuro vadovas Adriaanas Hoogduijnas.
2013 metais trijų bendrasavininkių Nyderlanduose įkurta bendrovė šiuo metu turi biurus Delfte, Londone, Niujorke ir Honkonge. Kaunas tapo naujausiu bendrovės biuru.
Anot bendrovės generalinio direktoriaus Teuno van den Drieso, biuro įsteigimas Lietuvoje yra svarbus žingsnis, siekiant tikslo – aprėpti visą pasaulio nekilnojamojo turto rinką. „Kad tai pasiektume, privalome surinkti tiesiog neįtikėtiną kiekį duomenų, ir tai yra svarbiausia priežastis, paskatinusi mus įsteigti biurą Kaune“, – teigia T. van den Driesas.
„Bendrovės ateitį Lietuvoje vertiname itin optimistiškai. Tikime, kad Kaune rasime ambicingų žmonių, ir labai džiaugiamės, galėdami pasiūlyti šiam miestui darbo vietų. Daugelio užsienio investuotojų akyse Kauną kol kas dar nėra itin žinomas, tačiau aš matau dideles šio miesto galimybes. Kaunas sparčiai vystosi ir tampa judriu miestu, o mes tikimės kuo labiau prisidėti prie šių permainų“, – tvirtina A. Hoogduijnas.
„GeoPhy“ vystoma technologija padeda iš daugelio skirtingų šaltinių surinktus duomenis įtraukti į duomenų bazę. Didžiųjų duomenų (angl. – „big data“) pagrindu paremtas skaičiavimo modelis padeda sudaryti visame pasaulyje esančio nekilnojamojo turto reitingą. Atsižvelgdami į šiuos reitingus, bendrovės klientai priima milijonų ar netgi milijardų eurų vertės sprendimus. „GeoPhy“ paslaugomis daugiausia naudojasi bankai, pensijų fondai ir vyriausybinės įstaigos.
Šiuo metu „GeoPhy“ duomenų bazėje saugoma išsami informacija apie šimtus milijonų pastatų, stovinčių daugiau kaip penkiasdešimtyje valstybių. Bendrovė tikisi, kad iki 2017 metų pabaigos šis skaičius bus bent dvigubai didesnis.
„Didieji duomenys – vienas iš ketvirtosios pramonės revoliucijos variklių – Lietuvoje dar nėra išnaudojami taip, kad būtų gaunama didžiausia nauda. Žurnalo „The Wall Street Journal“ skaičiavimu, gerai išnaudojus didžiųjų duomenų analitiką, pelną galima padidinti nuo keliolikos iki keliasdešimt kartų. Kauno technologijos universitetas jau siūlo Didžiųjų verslo duomenų analitikos studijas, tačiau praktiškai įgyjamos kompetencijos nemažiau svarbu. Dėl to tokių bendrovių atėjimas yra rimtas postūmis visai industrijai Lietuvoje“, – sako tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.