Rytų Teksaso apskrities Federacinės apygardos teismo žiuri „Apple“ kompaniją pripažino kalta dėl patentais saugomų „VirnetX“ technologijų neteisėto naudojimo savo gaminiuose, įskaitant „FaceTime“ programėlę.
Ankstesniam teismo posėdžiui taip pat vadovavo teisėjas Robertas Schroederis, kuris panaikino rugpjūčio nuosprendį, pagal kurį „Apple“ įmonei „VirnetX“ turėjo sumokėti 625,6 milijonų dolerių baudą už keturių patentų, susijusių su apsaugotų komunikacijos kanalų virtualiame privačiame tinkle (Virtual Private Network, VPN) technologijomis. Savo sprendimą teisėjas pagrindė galimu prisiekusiųjų sutrikdymu dėl dviejų „VirnetX“ ieškinių sujungimo į vieną bylą, taip pat daug nuorodų į ankstesnį procesą, ir todėl nusprendė surengti du atskirus teismo posėdžius.
Dabar paaiškėjo, kad pirmas procesas, kuris prasidėjo rugsėjo 26 dieną, baigėsi „Apple“ pralaimėjimu. Prisiekusiųjų žiuri turėjo apskaičiuoti nuostolių dydį, nes „Apple“ kaltė jau buvo įrodyta ankstesniame posėdyje, taip pat išnagrinėti ieškovo teiginius dėl atsakovo kitų dviejų patentų pažeidimų atvejų ir, jų patvirtinimo atveju, nustatyti kompensacijos sumą.
Kitame teismo procese bus svarstomi kaltinimai „Apple“ tyčia pažeidus „VirnetX“ patentus, o tai gali lemti baudos padidinimą.
„VirnetX“ bendrovė priskiriama vadinamiems patentų troliams, kurie uždirba iš stambiausių technologijų įmonių, nors patys neužsiima jokia gamyba, o tik superka patentus iš kitų kompanijų.