Prasidėjus naujam mokslo sezonui, į naujus atradimus pasinerti kviečia eksperimentinė tyrimų laboratorija „Mokslo pieva“. Jaunųjų mokslininkų registracija projekto tinklalapyje tęsis iki rugsėjo 21 d. Antrąjį atrankos etapą sudarys motyvaciniai pokalbiai, vyksiantys rugsėjo 24 d.
„Pirmąją „Mokslo pievą“ organizavome 2014 m., todėl labai džiugu bus jaunuosius tyrėjus pasveikinti jau penktąjį kartą. Noriu pabrėžti, kad visi tyrimai – tarpdisciplininiai, t. y., juose dalyvaus skirtingų sričių atstovai. Tad studentus kviečiu ne tik gilintis į savo sritį, bet ir nebijoti nepažįstamos, tačiau dominančios sferos, ir, pasitelkus žingeidumą bei kolegų patirtį, su ja susipažinti išsamiau. Tai puiki proga, pavyzdžiui, biochemikams susipažinti su socialiniais mokslais ir atvirkščiai“, – sakė projektą organizuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto (BPTI) vadovas Tomas Žalandauskas.
„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybingumui tyrimų ir mokymosi erdvė, eksperimentinė tyrimų laboratorija, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su patyrusiais mokslininkais atlieka mokslinius tyrimus, atnešančius realią naudą visuomenei.
Šių metų „Mokslo pievoje“ dalyvausiantys tyrėjai gilinsis į vaistinių molekulių ir baltymų jungimąsi – tokie tyrimai svarbūs tiek iš fundamentinės pusės, norint geriau suprasti baltymus, jų funkcijas bei struktūros paslankumą, tiek iš praktinės – siekiant efektyvinti vaistams tinkamų molekulių paieškos metodus. Taip pat bus kuriama išmanioji vaistinėlė, pasitelkiant RFID technologiją.
Į IT sritį gilintis nusprendę jaunieji mokslininkai galės kurti sistemą, galinčią saugiai perduoti bepiločio lėktuvo telemetrinius duomenis bei rasti atsakymą į klausimą, kaip „bendraujant“ su kompiuteriu garsą paversti tekstu. Socialinių mokslų entuziastai bandys atsakyti į klausimus, kaip gimsta revoliucijos ir pilietiniai judėjimai bei kaip į rizikingą socialinį veiksmą įsitraukia masės žmonių, prieš tai gyvenusių eilinio pasyvaus piliečio gyvenimą. Tam bus tiriamas Sąjūdžio įsikūrimas ir plėtra 1988 m.
„Mokslo pievos“ projektas išskirtinis tuo, kad suteikia galimybę jauniesiems mokslininkams kartu su patyrusiais kolegomis vykdyti realius tyrimus, įgyti patirties, praktinių žinių, kontaktų ir pasirinkti tolimesnę karjeros kryptį. Tokių iniciatyvų Lietuvoje labai reikia, nes jos padeda auginti talentus mokslo srityje“, – sakė pagrindinės projekto rėmėjos, energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ valdybos pirmininkas, generalinis direktorius Dalius Misiūnas.
Organizatoriai dalyvauti projekte kviečia įvairių krypčių studentus: nuo socialinių bei humanitarinių iki gamtos ar tiksliųjų bei technologinių mokslų šaknis kremtančius jaunuosius mokslininkus. Atranką įveikę dalyviai į mokslinius tyrimus pasiners nuo spalio mėn., o ši kelionė tęsis iki gruodžio vidurio.