Kritinės informacinių technologijų (IT) infrastruktūros bendrovė BAIP Ruandos nacionaliniame banke šiemet įgyvendino tris didelės apimties projektus, kurių bendra vertė siekia 2 193 430 eurų. BAIP taip pat vykdo projektus ir kitose Afrikos rinkose – Burundyje, Zimbabvėje, planuoja plėtrą Afrikos ir Azijos šalyse.
„Ruandos institucijų investicijos į IT nestebina, nes šalis siekia ambicingų tikslų žinių ekonomikos srityje ir kopijuoja Pietų Korėją, Singapūrą – e. paslaugų lyderius pasaulyje. Ruandos vyriausybė programoje „Išmanioji Ruanda 2020“ yra išsikėlusi ambicingą siekį, kad iki 2018 m. 95 proc. visų valstybinių operacijų turėtų būti perkelta į e. erdvę, atsisakant popieriaus ir grynųjų pinigų“, – teigė Gytis Umantas, BAIP generalinis direktorius.
Ruandos nacionaliniame banke pradėjus diegti avarinio atstatymo sprendimą, laimėtas didelės svarbos tinklų atnaujinimo paslaugų teikimo konkursas, o šį pavasarį buvo susitarta ir dėl konsultavimo apie centralizuoto duomenų atsarginio kopijavimo ir atstatymo paslaugas.
BAIP darbus Ruandos nacionaliniame banke pradėjo sukurdama vieningą ir universalų avarinio atstatymo sprendimą. Tuo pačiu buvo centralizuotas tarnybinių stočių, duomenų saugyklų valdymas, užtikrintas duomenų replikavimas tarp pagrindinio ir atsarginio duomenų centro.
Pasak Gyčio Umanto, BAIP generalinio direktoriaus, įgyvendinant šį projektą, paaiškėjo, kad Ruandos nacionaliniam bankui reikia dar atnaujinti daug IT infrastruktūros. Reikėjo išplėsti ryšio kanalą tarp pagrindinio ir atsarginio duomenų centrų; atnaujinti atsarginio duomenų kopijavimo ir atstatymo sprendimą, leidžiantį sinchronizuoti duomenis tarp abiejų centrų; apjungti atskirus duomenų saugyklų tinklus, įsigyti papildomas duomenų saugyklas atsarginiame duomenų centre.
„Įsigilinome į papildomus poreikius ir pateikėme tęstinį projekto planą – taigi, bendra projekto trukmė išaugo nuo devynių mėnesių iki 3–5 metų“, – teigė G. Umantas.
Trečiojo projekto rėmuose BAIP bankui pasiūlė vieningo, centralizuotai valdomo duomenų atsarginio kopijavimo ir atstatymo sprendimą, kurio įdiegimui būtų panaudotas minimalus skirtingos techninės įrangos kiekis. Sprendimas padėtų sumažinti atsarginio kopijavimo administravimo ir duomenų atstatymo laiką ir geriau reaguoti į atsarginių kopijų saugumo problemas.
Ruanda jau yra nemažai investavusi į IT infrastruktūrą – išplėtoti magistraliniai optiniai tinklai, įdiegtas „Tier-3“ lygio nacionalinis duomenų centras. Valstybės IT infrastruktūra, kurios vertė skaičiuojama iki 100 mln. JAV dolerių, yra perduota administruoti privačiam sektoriui.
2015 metais apie 20 proc. BAIP pajamų sudarė projektai Afrikos šalyse. BAIP taip pat vykdo projektus su Burundžio Respublikos banku, Zimbabvės rezervų banku. Pasak G. Umanto, šiose šalyse BAIP tikisi tęstinių projektų. Pavyzdžiui, Burundyje įdiegtas sprendimas bus aptarnaujamas dar 4 metus. Zimbabvės centriniam bankui BAIP taip pat pateikė pasiūlymus ir dabar vyksta derybos dėl paslaugų tęstinumo ir plėtros.
BAIP planuose – pardavimų geografijos plėtra. Bendrovė dairosi į Tanzanijos, Lesoto, Bangladešo ir Butano rinkas.