Spalio mėn. startuoja nauja, analogų Lietuvoje neturinti informacinė socialinio dialogo monitoringo ir informavimo sistema, padėsianti stebėti Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus veiklą, įvertinti jos konkurencinius pranašumus, rinkos tendencijas ir pokyčius.
Informacinė socialinio monitoringo ir informavimo sistema padės vystytis socialiniam dialogui aprangos ir tekstilės sektoriuje bei nuolat teiks kokybišką informaciją visiems socialiniams partneriams. Nuolatinis Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės įmonių socialinės padėties stebėjimas leis geriau pažinti šio sektoriaus įmonių veiklą, įvertinti konkurencinius pranašumus, socialinės rinkos tendencijas bei pokyčius. Informacinės sistemos svetainėje www.socdialogas.lt bus skelbiama bendra statistinė informacija apie aprangos ir tekstilės pramonės šaką, analitinė informacija apie rinkos tendencijas bei pokyčius. Bus aptariama įmonių dabartinė ir būsima veikla, darbo santykiai ir galimi užimtumo pokyčiai.
„Tokio pobūdžio informacijos kaupimas leis aiškiai matyti situaciją Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakoje bei atitinkamai ją vertinti, bus galima imtis konkrečių veiksmų, inicijuoti iškilusių problemų aptarimą ir ieškoti jų sprendimo būdų“, - teigia Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Linas Lasiauskas.
Informacinė socialinio dialogo monitoringo ir informavimo sistema yra viena iš LATIA įgyvendinamo ES lėšomis finansuojamo projekto „Socialinės partnerystės plėtojimas Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakoje“ veiklų. Projektas įgyvendinamas nuo 2005 m. balandžio ir tęsis iki 2008 m. kovo mėnesio. Projekto „Socialinės partnerystės plėtojimas Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakoje“ pagrindinis tikslas – stiprinti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakos konkurencinį pranašumą bei dindinti įmonių produktyvumą, keliant darbuotojų, vadovų ir socialinio dialogo atstovų kvalifikacijos, žinių ir gebėjimų lygį.
Pasak Lino Lasiausko, naujoje informacinėje sistemoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas svarbioms Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus probleminėms sritims. Bus sprendžiamas dirbančių šioje srityje darbo užmokesčio klausimas, darbo sąlygos ir darbo sauga, darbo našumas bei kokybė, mikroklimatas, darbo konfliktų ir ginčų prevencija, čia bus galima diskutuoti, registruoti problemas bei aptarti rūpimus klausimus.
Pasak jo, svetainėje įmonių darbuotojai galės pasidalinti ir „gerosios praktikos“ pavyzdžiais, sėkmingai Lietuvoje ir užsienyje veikiančių kompanijų sėkmės istorijomis. Taip pat svetainėje veiks rubrika, kurioje bus galima dalintis įvairiomis idėjomis, susijusiomis su naujų projektų inicijavimu.
Numatoma, kad informacinės sistemos pagrindiniai vartotojai bus LATIA, jos įmonės ir jų darbuotojai, Lietuvos lengvosios pramonės profesinė sąjunga, Lietuvos pramonės įmonių profesinė sąjunga „Solidarumas“, valstybinės institucijos, miestų savivaldybės bei kitos organizacijos. Informacinės sistemos vartotojai bus kviečiami pateikti su aprangos ir tekstilės sektoriumi susijusią įdomią informaciją bei dalyvauti diskusijų forumuose ar prisijungti sprendžiant atskirus socialinius klausimus.
„Socialinės partnerystės plėtojimo Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakoje” projektą įgyvendina Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės asociacija, Lietuvos lengvosios pramonės profesinė sąjunga, Lietuvos pramonės įmonių profesinė sąjunga „Solidarumas“ bei Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba. Taip pat projekte dalyvauja dvylika Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonių: UAB „Audėjas“, AB „Audimas“, AB „Dainava“, AB „Kauno Baltija“, UAB „Lelija“, UAB „Linas Nordic“, AB „Liteksas“, AB „Lituanica“, AB „Siūlas“, UAB „Nevėžis“, UAB „Rožė“ bei UAB „Visatex“.