Pasaulyje populiari programėlė „Snapchat“, leidžianti draugams dalintis vaizdais, sparčiai plinta ir Lietuvoje – ja jau naudojasi beveik pusė 15–19 metų šalies jaunuolių. Vien „Labas“ ir „Bitės“ tinkluose per paskutinius 10 mėnesių programėlės vartotojų skaičius išaugo beveik du kartus, o joje sunaudojamų mobilių duomenų kiekis – net tris kartus.
„Matome, kaip mūsų jaunieji klientai atranda socialinį tinklą „Snapchat“. Pagrindinė priežastis – visi čia bendrauja vaizdais. Vienas greitas „snap‘as“ ir draugams parodai, ką darai dabar; taip pat nereikia jaudintis, kad ateityje juokingos nuotraukos ar vaizdo klipai persekios. „Snap‘as“ tiesiog išsitrina po vienos peržiūros ar paros, priklausomai nuo pasirinkimo“, – sako Karolis Rimkus, „Labas“ prekės ženklo ambasadorius.
Absoliuti dauguma „Snaptchat“ naudotojų – 15–19-mečiai
Rinkos tyrimų bendrovės TNS duomenimis, Lietuvoje „Snapchat“ naudojasi beveik 100 tūkst. žmonių – iš jų absoliuti dauguma 15–19 metų panelės ir vaikinai. Įvertinus, kiek mūsų šalyje yra iš viso tokio amžiaus gyventojų, galima užtikrintai skaičiuoti, kad arti pusės jų (39 proc.) draugams siuntinėja „snap‘us“.
„Snap‘ų“ siuntėjų – dvigubai, vaizdų – triskart daugiau
Programėlės populiarumą rodo ir tinklo statistika. Per paskutinius 10 mėnesių „Snapchat“ vartotojų skaičius „Bitės“ ir „Labas“ tinkle išaugo dvigubai. Be to, visi jie programėle naudojasi itin aktyviai – „snap‘ų“ siuntinėjimams ir peržiūroms sunaudotų mobiliojo interneto gigabaitų skaičius išaugo tris kartus.
Daro viską, ką liepia Katleris, Norbė ir Geležinė Lapė
„Jaunimui puikiai žinomi interneto veikėjai Mantas Katleris, Norbė ir Geležinė Lapė kasdien mūsų draugams skiria po kokią nors užduotį: uždavinėti klausimus, „snap‘inti“ ką jie veikia, nešiojasi kuprinėje, ieškoti kebabų, parodyti, kaip ryte sunku keltis ar per vieną „snap‘ą“ padaryti kuo daugiau pritūpimų“, – sako K. Rimkus.
Karolis neslepia, kad „Labas“ draugų aktyvumas „Snapchat‘e“ stebina: „Vos per savaitę prie mūsų profilio prisijungė daugiau nei 5000 naujų draugų. Labai smagu, kad jie visi labai noriai ir aktyviai vykdo užduotis – leidžiasi ieškoti pokemonų ar kebabų. Paprašyti „nusnap‘inti“ artimiausią lietuvišką objektą, siunčia cepelinų bei silkių nuotraukas ir rimtais veidais puola daryti kuo daugiau pritūpimų per 10 sekundžių.“