Kas trečias inovacijų kūrėjas pramoninės nuosavybės objektus Lietuvoje registruoja elektroniniu būdu. Įvairius prašymus, susijusius su apeliacijų, protestų ir kitais klausimais, daugiau nei pusė inovacijų kūrėjų taip pat teikia per elektroninių Valstybinio patentų biuro (VPB) paslaugų sistemą. Tai ženkliai išaugęs VPB elektroninių paslaugų naudotojų skaičius, lyginant su praėjusių metų pirmu pusmečiu.
„Elektroninių paslaugų naudojimas išaugo patobulinus VPB elektroninių paslaugų sistemą, atsižvelgus į vartotojų pasiūlymus, taip pat dėl nuolatinės informacijos apie elektronines paslaugas sklaidos. Tikiuosi, kad ilgainiui elektroninės paslaugos taps įprasta paslaugų forma ir didžiąja dalimi pakeis įprastą komunikaciją popieriniu būdu“, – teigia VPB direktorius Arūnas Želvys.
Aktyviausi elektroninių paslaugų sistemos naudotojai − patentų paraiškų bei kitų su patentais susijusių dokumentų teikėjai. Beveik 70 proc. jų renkasi elektronines paslaugas. Kiek rečiau šiomis paslaugomis naudojasi prekių ženklų paraiškų ar prašymų teikėjai. Dizaino kūrėjai kol kas pirmenybę teikia popierinių dokumentų teikimo būdui − vos kas ketvirtas naudojasi elektroninėmis paslaugomis.
Lyginant su 2015 m. pirmo pusmečio rodikliais, Valstybiniam patentų biurui pateiktų patentų, prekių ženklų ir dizainų paraiškų skaičius 2016 m. išlieka stabilus: gauta beveik 90 patentų, maždaug 2 000 prekių ženklų ir daugiau nei 60 dizaino paraiškų.