Didžiausią Baltijos šalyse informacinių technologijų grupę UAB „Sonex Holding“ sudarančios bendrovės 2004 metais gavo 231 milijoną litų pajamų - tai 21 procentu daugiau nei 2003 metais, kuomet buvo gauta 191 milijonas litų pajamų. Baltijos šalyse grupė gavo 204 milijonus litų pajamų, tame tarpe Lietuvoje – 168 milijonus, Latvijoje – 28 milijonus ir Estijoje – 8 milijonus.
„Pirmą kartą Baltijos šalių informacinių technologijų grupė pasiekė tokias pajamas“- sakė „Sonex Holding“ prezidentas Eladijus Kirijanovas. – „Tam didelę įtaką turėjo pasirinkta grupės veiklos strategija, klientų pasitikėjimas, mūsų galimybės pasiūlyti savo klientams optimaliai jų poreikius atitinkančius produktus, sprendimus bei paslaugas, kurie padeda sukurti ir geriau išnaudoti informacinių technologijų infrastruktūrą.“
Svarbiausiu 2004 metų įvykiu buvo sprendimas reorganizuoti „Sonex Grupę“ įsteigiant dvi specializuotas bendrovių grupes – infrastruktūrinių sprendimų „Sonex Infrastructure Solutions Group“ ir programinių sprendimų „Sonex Software Solutions Group“. Po šio sprendimo, priimto kartu su pagrindiniu akcininku – Europos Rekonstrukcijos ir Plėtros Banku (ERPB), pasikeitė „Sonex Grupės“ veiklos pobūdis ir ji tapo investicine – valdančia bendrove „Sonex Holding“.
Nauja „Sonex Holding“ grupės struktūra užtikrina efektyvų bendrovių valdymą ir verslo plėtrą, garantuoja racionalų investicijų paskirstymą pagal skirtingas informacinių technologijų veiklos sritis, leidžia sukurti ir pateikti rinkai daugiau naujų produktų ir paslaugų, dar labiau padidina jų kokybę ir pagerina klientų aptarnavimą.
Pasak E.Kirijanovo, 2004 metais grupė įvykdė visus numatytus gamybinius planus, tačiau pasiekti planuoto 285 milijonų litų pajamų lygio nepavyko dėl neįvykusių didesnių kompanijų įsigijimų, vėliau nei planuota pradėtos veiklos Rusijoje, o taip pat dėl nepateisinusios lūkesčių veiklos Baltarusijoje. Taip pat pernai rinkoje sumažėjo ir kai kurių IT produktų kainos.
„Mūsų, kaip didžiausios IT bendrovės, veiklos rezultatai yra ir rinkos tendencijų išraiška“ – sakė E.Kirijanovas. „Svarbiausia iš jų yra tai, kad Lietuvos įmonės baigia kurti bei atnaujinti IT infrastruktūrą ir šiandien daugiau dėmesio skiria ne naujų kompiuterizuotų darbo vietų kūrimui, o efektyvesniam šios infrastruktūros išnaudojimui. Tai skatina IT paslaugų – verslo valdymo sprendimų, IT valdymo perdavimo, specializuotų programavimo darbų ir kitų paslaugų plėtrą“. Pasak E.Kirijanovo, IT paslaugų plėtra yra naudinga visos šalies ekonomikai, kadangi už paslaugas gautos pajamos pasilieka Lietuvoje, o didesnė dalis pajamų už kompiuterius tenka užsienio gamintojams ir komplektuojančių dalių tiekėjams.
Lėčiau augančius technikos pirkimus valstybiniame sektoriuje bei stambiose įmonėse kompensavo smulkus verslas ir namų vartotojai. Visa tai, pasak E.Kirijanovo, teikia nemažai vilčių. „Pernai mes įgijome daug naujų klientų, didžioji jų dalis – smulkios ir vidutinės įmonės, kurios turi dideles perspektyvas augti. Tai teikia vilčių ir mums, kadangi šioms įmonėms reikės dar daugiau įrangos bei įvairių IT paslaugų“ – prognozuoja E.Kirijanovas. - „Tuo tarpu masinės kompiuterinės technikos ir programinės įrangos atnaujinimo bangos valstybiniame sektoriuje ir stambiose įmonėse reikėtų tikėtis tik 2006 metų gale – 2007 metų pradžioje ir tai bus siejama su nauja „Microsoft Windows“ versija, kurios išleidimas prognozuojamas 2006 metų antroje pusėje“.
Pernai „Sonex Holding“ grupės pajamos iš IT paslaugų padidėjo 17 procentų ir išaugo nuo 32 milijonų iki 37,5 milijonų. Labiausiai išaugo IT valdymo perdavimo bei aptarnavimo paslaugų apimtys ir prie to prisidėjo sutartys su „Vilniaus Banku“, „Vilniaus Baldais“, „Švyturiu-Utenos alumi“, „MG Baltic“ ir kitomis stambiomis įmonėmis. Pernai „Sonex Holding“ grupę papildė dvi naujos bendrovės – „Bitsoftas“ ir „Tetraneta“, kurių įsigijimas taip pat sustiprino grupės pozicijas IT paslaugų srityje.
Kompiuterių surinkimas pernai išaugo 26 procentais – „Sonex Holding“ priklausanti infrastruktūrinių sprendimų paslaugų grupė UAB „Sonex Infrastructure Solutions Group“ pernai pagamino 36 053 kompiuterius. Sparčiausiai – apie 80 procentų augo kompiuterių pardavimas namų vartotojams bei smulkiam verslui. Grupei priklausanti UAB „Sonex Kompiuteriai“ toliau plėtė prekybos ir aptarnavimo tinklą, atidarydama filialus Jonavoje ir Telšiuose, o taip pat pasirašydama sutartis su naujais partneriais – prekybos tinklais.
Programavimo paslaugų ir verslo valdymo sprendimų grupė UAB „Sonex Software Solutions Group“ įvykdė keliamus tikslus ir pasiekė 17,1 milijono litų apyvartą. Šią grupę sudarančių „Sonex Sistemų“ pajamos išaugo 17 procentų, „Softex Latvija“ – 43 procentais. Prie abiejų bendrovių pernai rudenį prisijungė naujai įsteigta UAB „Sonex Software Development“, kuri per kelis veiklos mėnesius suspėjo įgyvendinti keletą stambių projektų - sukūrė fondų valdymo informacinę sistema „FoVIS“ „Vilniaus Banko Investicijų valdymo“ užsakymu, Valstybės įmonės „Registrų Centras“ užsakymu išplėtojo notarų pažymų apie sandorius užsakymo sistemą ir kt.
Sėkmingai pernai dirbo integruotus apsaugos sprendimus kurianti bei asmens identifikavimo priemones gaminanti UAB „Sonex Identifikaciniai Duomenys“, padidinusi pajamas 60,5 procento. Pagrindiniai bendrovės projektai - AB „Lietuvos geležinkeliai“ pervažų automatikos bei video stebėjimo sistemų įrengimas, AB „Lietuvos elektrinė“ video stebėjimo sistema, pagaminti nauji Seimo narių ir studentų pažymėjimai, didžiausių Lietuvos bankų mokėjimo kortelės, Statoil, Lukoil, UnoX, Neste, Norfa, Iki, Omnitel Ežys kortelės. Atstovaudama didžiausią Europos informacijos saugumo sprendimų gamintoją Ispanijos kompaniją „Panda Software“, bendrovė antivirusinių sprendimų ir kitų apsaugos priemonių pardavimą pernai padidino dvigubai.
Ypatingai gerai „Sonex Holding“ bendrovės dirbo kitose Baltijos šalyse. Latvijos bendrovių „Sonex Riga“ ir „Softex Latvija“ veiklą labai gerai įvertino Lietuvos prekybos rūmai Latvijoje, paskyrę „Sonex Holding“ grupei „Merkurijaus“ premiją kaip geriausiai Latvijoje veikiančiai lietuviško kapitalo IT bendrovei. Sparčiai padidinusi gamybos apimtis, „Sonex Riga“ pernai pagamino per 10 000 kompiuterių. 2003 metų pavasarį Estijoje įkurta „Sonex Computers“ bendrovė pernai įgavo pagreitį ir sėkmingai su kitomis bendrovėmis konkuruoja Estijos rinkoje. Laimėdama stambius valstybinius bei kitus konkursus, bendrovė pernai pagamino per 1 000 kompiuterių.
Vėliau nei buvo planuota, tik 2004 metų rugsėjo mėnesį, buvo įsteigta „Sonex Holding“ dukterinė įmonė „Soneks“ Maskvoje. Nepasiteisinus lūkesčiams dėl veiklos Baltarusijoje, šiemet planuojama iš šios šalies pasitraukti ir, esant poreikiui, veiklą Baltarusijoje toliau vykdyti iš Maskvos.
2005 metais „Sonex Holding“ prognozuoja išliksiant tas pačias rinkos tendencijas – didėjančią IT paslaugų dalį, augančius kompiuterių pardavimus smulkiam ir vidutiniam verslui bei namų rinkoje. Mažėjančios kompiuterių kainos, aštri konkurencija skatins įmones konsoliduotis, atsisakyti nepelningos veiklos tiek atskirose srityse, tiek atskiruose regionuose. Planuojama, kad grupės pajamos 2005 metais bus apie 300 milijonų litų.