„Kaspersky Lab“ žengia dar vieną pasaulio gelbėjimo misijos žingsnį. Suprasdama praeities kultūrų išsaugojimo ateities kartoms svarbą, bendrovė toliau bendradarbiauja su Atėnų archeologijos draugija (AAD), plėtodama Akrotirio projektą ir saugodama istorines gyvenvietės liekanas. „Kaspersky Lab“ remia įvairias veiklas, siekdama padėti mokslininkams tęsti darbą: kasinėjimus, įspūdingos sienų tapybos išsaugojimą ir projekto statinių konservavimo darbus.
Pasaulinės kibernetinio saugumo bendrovė ir ADD bendradarbiauti pradėjo 2015 m., kai „Kaspersky Lab“ rėmė Akrotirio freskų renovaciją. Projektas buvo pratęstas – 2016 m. „Kaspersky Lab“ suteikė didesnę paramą įvairių sričių mokslinius tyrimus atliekantiems mokslininkams. Dabar dėmesys sutelktas į naujų faktų apie Santorinio ugnikalnio salos (Tyra) senovės civilizaciją ir gyvenvietę rinkimą.
Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius, apie bendrovės dalyvavimą antikinio miesto kasinėjimuose sako: „Mes siekiame apsaugoti žmonėms svarbiausias dalykus. Akrotiris – visos žmonijos lobis, ir mes privalome jį išsaugoti būsimoms kartoms. Todėl didžiuojuosi, kad galime prisidėti prie unikalios civilizacijos tyrinėjimų ir archeologinių kasinėjimų.“
„Kaspersky Lab“ rems keletą Akrotirio projekto etapų. Pirmasis etapas – tai pastato, žinomo kaip „House of Benches“, esančio šalia didelio statinio „Xeste 3“, kasinėjimai. Čia 1999 m. buvo rastas auksinis Akrotirio ožiaragis. Kol kas tai vienintelis Akrotiryje iki šiol rastas auksinis artefaktas, mokslininkai tikisi, kad tolesni moksliniai tyrimai ir kasinėjimai padės rasti aukurą.
Antrasis etapas apims statinio „Xeste 4“ pagrindinio įėjimo zonoje esančios sieninės tapybos atkūrimo ir išsaugojimo darbus. Per pastaruosius kasinėjimus buvo aptiktos kelios dešimtys kvadratinių metrų suskilusių sienų tapybos fragmentų, tačiau daugiau jų dar teks paieškoti. Šie paveikslai kadaise puošė maždaug 90 m² plotą. „Kaspersky Lab“ anksčiau rėmė AAD vykdomus rytų ir šiaurės sienų freskų konservavimo darbus antrame statinio aukšte (apie 12,50 m²), o šiemet bus vykdomas dar vienas etapas – šiaurės ir pietų sienų freskų atkūrimas (apie 12,50 m²).
Remiami ir statinių konservavimo darbai. Senovinės medinių statinių sustiprinimo sistemos suiro, iškraipydamos sienų ir grindų dalis. Tam tikrų statinių gelbėjimo priemonių buvo imtasi 1960–1970 m. Kasinėjimų metu paminklų, veikiamų laiko, klimato, aplinkos sąlygų, žemės drebėjimų, būklė dar nebuvo visiškai ištirta. „Kaspersky Lab“ remia griuvėsių išsaugojimo darbus ir surinktų duomenų apie paminklus analizės ir klasifikavimo darbus, siekdama padėti mokslininkams rasti geriausius būdus, kaip neleisti statiniams toliau irti.
„Kaspersky Lab“ padeda mums imtis darbų iš karto keliose srityse, ir aš labai džiaugiuosi, kad toliau bendradarbiaujame, – pareiškė Dora Vasilikos (Dora Vassilicos), Atėnų archeologijos draugijos direktorių tarybos dalyvė. – Investicijos į mokslą ir senovinių civilizacijų tyrinėjimą gyvybiškai svarbios, ir aš tikiuosi, kad kuo daugiau radinių mes rasime, tuo daugiau žmonių susidomės Akrotirio istorija ir kultūra.“
„Akrotiris visada buvo ypatinga vieta man ir daugeliui mano kolegų. Mes tęsiame darbus, kad žmonija kuo daugiau sužinotų apie šios salos gyventojus, čia gyvenusius prieš tūkstančius metų, – pasakoja profesorius Christos Dumas (Christos Doumas), kasinėjimų Akrotiryje vadovas. – Džiaugiuosi matydamas, kad „Kaspersky Lab“ domisi mūsų projektu, ir esu dėkingas, kad bendrovė pasirengusi mums teikti ilgalaikę paramą darant mokslinius atradimus. Tikiuosi, „Kaspersky Lab“ taps mūsų ilgalaike partnere.“