„Cisco Connect“ verslo konferencijoje, vykusioje Vilniuje, prieita prie išvados, kad sparti skaitmenizacijos plėtra, kuri įgauna vis didesnį pagreitį, iš esmės paveikia pasaulinį verslą ir formuoja naują požiūrį į tai, kaip turi funkcionuoti miestai bei valstybės technologijų laikais.
„Cisco Connect“ verslo konferencijos buvo surengtos visose trijose Baltijos valstybėse, bendradarbiaujant su generaliniu rėmėju – kompanija „Intel“, taip pat su pirmaujančiomis technologijų įmonėmis „Santa Monica Networks“, UAB „Technologijų ir inovacijų centras“ ir „Lattelecom Technology“.
Kadangi valstybės, miestai ir įmonės vis aktyviau naudojasi technologijomis, plėtros sėkmė vis labiau priklauso nuo to, ar gebama apsaugoti savo skaitmenines platformas. Remiantis „Cisco“ kasmetinės saugumo ataskaitos (angl. The Cisco Annual Security Report, 2016) duomenimis, iki 2019 metų kompanijų nuostoliai, patiriami dėl kibernetinių vagysčių, pasieks 2,1 trilijono JAV dolerių. Tai yra keturis kartus daugiau negu 2015 metais. Vadovaujantis „Cisco“ pasaulinio tyrimo rezultatais, šiuo metu viso pasaulio įmones vienija panašūs kibernetinio saugumo iššūkiai:
- 32 procentai įmonių nepajėgia užtikrinti, kad kibernetinio saugumo rizika būtų valdoma lygiavertiškai su verslo aplinkos pokyčiais;
- maždaug trečdalis, arba 27 procentai, bendrovių pripažįsta, kad joms trūksta žinių, kaip išmatuoti kibernetinio saugumo veiksmingumą;
- 26 procentai kompanijų nepakankamai investuoja į kibernetinį saugumą;
- 24 procentai įmonių sutinka, kad kibernetinio saugumo priemonės įgyvendinamos neveiksmingai;
- 21 procentas bendrovių nežino, kuriose vietose jos yra neatspariausios kibernetiniams pavojams.
„Taip pat ir Lietuvoje padaugės įvairių rūšių jutiklių ir prietaisų, naudojamų asmeniniams ir verslo poreikiams patenkinti. Šis skaičius didės proporcingai tam, kaip greitai atsiras naujų žmonėms ir verslui naudingų aplikacijų, skirtų naujiesiems, t. y. „always connected“, įrenginiams, o ne tradiciniams išmaniesiems telefonams. Tai ne tik atvers naujas verslo plėtros galimybes, bet ir suteiks programišiams daugiau galimybių prieiti prie konfidencialios informacijos. Pavyzdžiui, Lietuvoje 85 procentai laiškų yra brukalai. Tačiau daugelis neįsivaizduoja, kad, ignoruodami jų grėsmes, vartotojai gali pradėti naudotis „draugiškomis” nuorodomis (angl. friendly links), taip keldami pavojų savo ir įmonės informacijos saugumui“, – pabrėžia Marius Vaitonis, „Cisco“ vadovas Lietuvoje.
„Cisco“ pasiūlymas siekti saugumo visur (angl. security everywhere) apima visą įmonės saugumo architektūrą, duomenų centrą, daiktų internetą (angl. Internet of Things), vidinį, taip pat ir belaidį, tinklą. „Cisco“ sprendimai apsaugo įmonės IT infrastruktūrą dar prieš išpuolį, jam vykstant ir jau įvykus, leisdami kompanijai sutelkti visą dėmesį tik į verslo plėtrą.
Naujausi skaitmeniniai „Cisco“ produktai yra paremti patikrintais dizaino ir vartojimo pavyzdžiais. Šie produktai įsigyjami kaip vienas sprendimas. Jie sujungia įrangą, programinę įrangą bei paslaugas. Kad būtų lengviau papildomai skelbti naujienas daiktų internete (angl. Internet of Things) ir plėtoti išmaniųjų miestų (angl. Smart Cities) projektus, „Cisco“ pasiūlė naujovišką sprendimą, kaip įrengti biurų pastatus, – sukurti skaitmenines lubas (angl. Digital Ceiling). Taip ji pradėjo vykdyti pasaulinį draugiško žmonėms pastato projektą.