Tarptautinių patentų paraiškų skaičius, pateiktas Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijai (WIPO), praėjusiais metais buvo 218 tūkst. ir pasiekė naują rekordą. Įregistruotų patentų skaičiumi pagal valstybes pirmauja JAV, didžiausias augimas priklauso Kinijai, o „Huawei“ išlieka lyderiu tarp pasaulinių bendrovių.
2015 m. JAV viso pateikė apie 57,4 tūkst. paraiškų, o Japonija ir Kinija – atitinkamai 44,2 tūkst. ir 29,8 tūkst. paraiškų. Kinijos, Pietų Korėjos ir Izraelio pateiktų patentų paraiškų skaičius praeitais metais augo daugiausiai, atitinkamai 16,8 proc., 11,5 proc. ir 7,4 proc.
Tarp įmonių „Huawei“ pirmąją tapo antrus metus iš eilės, pateikusi 3898 paraiškas, ir aplenkė tokias kompanijas kaip „Qualcomm“ ir „ZTE“, kurios atitinkamai pateikė 2442 ir 2155 paraiškas.
„Kinija turi gerinti intelektinės nuosavybės apsaugą ir taikymą. Neseniai telekomunikacijų milžinė „Huawei“ atnaujino pasaulinių patentų abipusio licencijavimo sutartį su „Ericsson“. Komunikacijų ir technologijų bendrovės sutaria, kad inovacijų ir intelektinės nuosavybės apsauga yra esminė tolimesniam išmaniųjų telefonų pramonės vystymuisi, o patentų vaidmuo yra ypač svarbus išmaniųjų telefonų gamintojams bei sudaro pagrindą tarptautinių korporacijų augimui bei pirmavimui inovacijų srityje. „Huawei“ augimas pasaulyje aiškiai patvirtina šį teiginį“, – 12-tojo Nacionalinio Liaudies Kongreso ketvirtosios sesijos atidarymo ceremonijos metu sakė ministras pirmininkas Li Keqiang.
Kaip nauja išmaniųjų telefonų eros technologijų srities bendrovė, „Huawei“ veikė ypač sėkmingai patentų srityje. Bendrovė registravo ir gavo daugybę patentų ne tik Kinijoje, bet ir užsienyje, todėl tapo pripažįstama „milžinų klasės“ bendrove bei Vakarų bendrovių konkurente mobiliųjų telefonų pramonėje.
Pagal Europos patentų biuro (EPO) 2015 m. ataskaitą, „Huawei“ užima devintąją vietą Europoje su 498 patvirtintomis paraiškomis ir išlieka tarp 10-ties pirmaujančių bendrovių Europoje. Pagal 2015 m. Europos patentinių paraiškų duomenis, „Huawei“ užima ketvirtą vietą su 1953 paraiškomis, o skaitmeninių komunikacijų srityje pirmą vietą su 1197 patentinėmis paraiškomis. Kasmet „Huawei“ nuosekliai auga, pateikdama 1,3 tūkst. patentinių paraiškų pasaulyje.
Be to, „Huawei“ turi didžiulį patentų rezervą ir sparčiai įgyja naujus patentus. Tuo pat metu bendrovė yra sudariusi abipusio licencijavimo sutartis su „Apple“ ir „Ericsson“. Todėl, kaip viena pasaulinių komunikacijų ir technologijų pramonės lyderių, bendrovė ne tik kuria savo intelektinės nuosavybės rezervą, bet ir bendradarbiauja su kitais stambiais žaidėjais, išlaikydama pusiausvyrą patentų srityje.
Nors patentinės paraiškos savaime nesuteikia pareiškėjams pranašumų, nes tik patvirtinti patentai gali būti naudojami interesų apsaugai, tarptautinėse patentinių ginčų bylose vien užsienyje suteikti patentai gali būti laikomi turintys juridinį pagrindą.
Per keletą pastarųjų dešimtmečių „Huawei“ sukaupė didžiausią užsienio patentų skaičių. Iki 2015 m. „Huawei“ vartotojų verslo grupė turėjo įgijusi daugiau nei 9 tūkst. pasaulinių patentinių paraiškų, įskaitant daugiau nei 2 tūkst. patentų įgytų Kinijoje ir 1,1 tūkst. patentų užsienio valstybėse Europoje, Amerikoje ir kituose regionuose.
Duomenys patvirtina, kad „Huawei“ pirmauja patentų srityje, o tai yra ypač svarbu intelektiniam pajėgumui tarptautinės konkurencijos požiūriu. Per ateinančius 10–20 metų šis bazinis pranašumas padės bendrovei judėti į priekį, leis susitelkti į technologines inovacijas ir produktų kūrimą, išlaikyti stabilų ir efektyvų augimą, sutvirtinti pranašumą konkurencinėje rinkoje.