Bendrovė „Mano būstas“ rado kuo nustebinti išmaniųjų technologijų lyderius. IT ir telekomunikacijų bendrovei „Teo“ įmonė pradėjo teikti modernią šulinių patikros paslaugą, paremtą kompiuteriais ir mobiliosiomis programėlėmis. Ši naujovė Lietuvoje bus matoma ir gyventojams, taigi gatvėje išvydę ryšių tinklų šulinį planšete fotografuojantį žmogų nesistebėkite – tai išmanus „Mano būsto“ technikas.
Pastatų administravimo lyderė Lietuvoje UAB „Mano būstas“ šiemet su „Teo“ pasirašė ryšių tinklų šulinių priežiūros sutartį, kuria telekomunikacijų bendrovė trejiems metams perleido atsakomybę už šių šulinių patikrą. Tikrinti šulinius įpareigoja atitinkami LR teisės aktai, mat metaliniai dangčiai dažnai tampa metalo vagių grobiu, o paliktos atviros angos kelia pavojų žmonių bei gyvūnų sveikatai ar gyvybei. Šalia šulinių atsivėrusios įgriuvos taip pat kelia pavojų eismui ar pėstiesiems.
„Bendrovei „Teo“ visoje Lietuvoje priklauso apie 200 tūkstančių šulinių. Iki tol „Teo“ jų patikrą vykdė savo pajėgomis ir tik pernai paskelbė konkursą, paslaugą perleidžiantį į kitas rankas. Mes pasiūlėme darbus atlikti efektyviau – kompiuterizuotai ir mažesnėmis sąnaudomis. „Mano būsto“ apskaitos technikai patikrą vykdo šulinius fotografuodami planšetiniais kompiuteriais, o juose įdiegta speciali mobili programėlė leidžia klientui priklausantį šulinį atrasti pagal GPS žemėlapių sistemą.
Tuomet jis nuskenuojamas, o duomenų bazėje atsiranda tiksli faktinė ir vaizdinė informacija apie šulinio būklę“, – pasakojo „Mano būsto“ Komercijos departamento pardavimų vadovas Žygimantas Bičiūnas. Anot jo, toks pasiūlymas klientams sukūrė papildomą vertę – sprendimas ne tik atitiko, bet ir viršijo kliento lūkesčius. Tokia moderni šulinių apžiūra pradėta kovo mėnesį ir vyksta šiuo metu.
Svarbu tai, kad „Teo“ nebereikia rūpintis patikras atliekančiu personalu, nes darbuotojus samdo rangovas. „Mano būstas“ taip sukūrė darbo vietas norintiesiems papildomai užsidirbti. Ne pilnu etatu dirbdami specialistai šulinius tikrina laisvu grafiku, taigi su planšete rankoje galite išvysti ir studentų, ir pensininkų.
UAB „Mano būstas“ automatizuota tinklų ir įrangos inventorizacija nėra naujiena. Jau kelerius metus įmonė vykdo skaitmeninį elektros ir dujų skaitiklių rodmenų nurašymą kompanijai ESO, todėl teikdami pasiūlymą „Teo“ rėmėsi jau turima patirtimi. Ž. Bičiūno teigimu, tokio pobūdžio paslaugos ateityje turėtų sudominti vis daugiau organizacijų. „Daug įmonių, ypatingai viešojo sektoriaus organizacijos Lietuvoje, panašaus pobūdžio darbus atlieka savo resursais, tačiau dažnu atveju tai daro neefektyviai ir gana brangiais kaštais. Mes turime didelę žmogiškųjų išteklių valdymo patirtį, kuri yra labai svarbi siekiant surasti ir eliminuoti nenaudingą laiką, užtikrinti aukštą efektyvumo koeficientą bei darbus atlikti optimaliais resursais. Šią patirtį naudojame savo projektuose, tad klientams tikrai galime garantuoti optimaliausius sprendimus. Matome, kad viešasis ir privatus sektorius po truputį atranda šį vakarietišką modelį ir vis didesnę dalį darbų atiduoda įmonėms, kurios gali pasiūlyti efektyvius sprendimus“, – pastebi „Mano būsto“ pardavimų vadovas.
Veiklą optimizuojančius sprendimus „Mano būstas“ klientams teikia naudodamasis projekto LEAN patirtimi. Įgyvendinant partnerių užsakymus didžiausias dėmesys teikiamas veiklos valdymui mažiausiomis sąnaudomis. „Šioje srityje turime daug patirties ir kiekvieną naują projektą gebame optimizuoti taip, kad jis būtų valdomas optimaliausiai“, – akcentavo Ž. Bičiūnas.