Prasidėjo kitas atvirosios inovacijų iniciatyvos „Grants4Apps Accelerator“ etapas – visi norintieji iki 2016 m. gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas, o birželį ekspertų komisija atrinks penkias didžiausią potencialą turinčias verslo idėjas. Tai jau trečias kartas, kai „Bayer“ ieško skaitmeninius sveikatos priežiūros įrankius kuriančių startuolių, kurių programinės, aparatinės įrangos ir technologijų projektai kuria pridėtinę vertę tiek gydytojams, tiek pacientams.
„Kad ir ką sukūrėte – mobiliųjų įrenginių programėlę, paslaugą, nešiojamąjį įrenginį duomenims apdoroti, programinę arba aparatinę įrangą – netaikome jokių apribojimų, – teigia projekto vadovas dr. Jesus del Valle. – Šiais metais daugiau dėmesio skirsime projektams, kurie susiję su mums pažįstamomis gydymo sritimis, tokiomis kaip moterų sveikata, kardiologija, oftalmologija, hematologija, onkologija ir radiologija. Taip pat laukiami projektai, kuriais siekiama susieti pacientus ir gydytojus, taip kuriant pridėtinę vertę.“
Projekto vadovo teigimu, naujausios technologijos vis labiau keičia gydytojų ir pacientų bendravimo būdus. Mobiliųjų įrenginių programėlės ir paslaugos, nešiojamieji įrenginiai duomenims apdoroti, medicinos produktai ir diagnostiniai rinkiniai – visi šie įrankiai tampa vis svarbesni. Matydama šias tendencijas sveikatos priežiūros sektoriuje, bendrovė „Bayer“ nusprendė vykdyti „Grants4Apps™“.
Penki nugalėtojai keliaus į „Grants4Apps Accelerator“ dirbtuves „Bayer“ moksliniame centre Berlyne, kuriame darbuosis tris su puse mėnesio – nuo 2016 m. rugpjūčio iki gruodžio. „Accelerator“ dirbtuvėse visi skaitmeninių sveikatos priežiūros įrankių startuoliai turės jiems skirtus biurus, kuriuose galės toliau tobulinti savo projektus ir verslo modelius. Startuoliams pagelbėti bendrovė „Bayer“ paskirs patyrusius vadybininkus ir suteiks galimybę mokytis iš kitų verslininkų. Visoms naujai įsteigtoms įmonėms taip pat bus suteikta finansinė pagalba, galinti siekti iki 50 000 eurų.
„Tokį projektą vykdėmė praėjusiais metais, jo rezultatai maloniai nustebino, – džiaugėsi J. del Valle. – „Bayer“ darbuotojų iniciatyva iš viso buvo pateiktos 46 idėjos, tarp kurių 17 darbuotojų, išdrįsusių pristatyti savo idėjas arba prototipus.“ Praėjusiais metais paraiškas pateikė 215 startuolių iš 48 šalių. Itin daug paraiškų buvo pateikta iš Europos, Lotynų Amerikos, daug jų gauta ir iš Azijos, ypač Kinijos. „Tai mus paskatino šią programą vykdyti ir kitose šalyse“, – pridūrė J. del Valle.
Programos vykdymo centrai veikia Barselonoje, Maskvoje, Šanchajuje ir Tokijuje. Barselonoje baigėsi pirmasis etapas, o Maskvoje išrinkti nugalėtojai, kurie jau įsikūrė „Bayer“ patalpose ir tobulina savo prototipus. Tuo tarpu Šanchajuje pirmasis „Grants4Apps“ etapas prasidės gegužę. Japonijoje įmonėms, dirbančioms skaitmeninių sveikatos priežiūros įrankių srityje, suteikiama tik finansinė parama. Tuo tarpu Ispanijoje, Kinijoje ir Rusijoje, be kitų privalumų, suteikiama bendroji darbo erdvė. „Bayer“ siūlo nemokamai naudotis biuru, ekspertų pagalba ir aktyviai remia startuolius, pradedančius kūrimo procesą.