Didžiausia IT saugumo problema EMEA regione vis dar išlieka kenkėjiškos programos. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET atliktų apklausų serijos duomenimis, net 58 proc. verslo įmonių praėjusiais metais susidūrė su kenkėjiškų programų užkratais.
Realios įmonių patirtys sutampa su jų susirūpinimu – net 53 proc. apklausose dalyvavusių EMEA regiono IT ekspertų ir vadovų nurodė, kad didžiausią nerimą jiems kelia kenkėjiškos programos. Taip pat susirūpinimą kelia kitos kibernetinių atakų formos, kaip socialinė inžinerija, sukčiavimas, „phishing“ atakos (48 proc.) ir programinės įrangos bei sistemų pažeidžiamumai (39 proc.).
Kita vertus, ESET apklausų rezultatai rodo, kad įmonės deda dideles pastangas sumažinti kibernetinio saugumo rizikas, taikydamos įvairias apsaugos sistemas. Daugiau nei 98 proc. įmonių nurodė, kad jos naudoja mažiausiai vieną iš devynių apklausoje nurodytų IT apsaugos sprendimų – dažniausiai diegiamos antivirusinės, ugniasienės ir atsarginių duomenų kopijų kūrimo įrankiai. Saugumo ekspertų nuostabai, dauguma apklaustų įmonių nesirūpina mobiliųjų įrenginių apsauga – tik 21 proc. respondentų nurodė naudojantys saugumo sprendimus įmonės mobiliuosiuose įrenginiuose.
„Turint omenyje, kad pastaruoju metu itin aktyvios kenkėjiškų programų atakos, skirtos mobiliesiems įrenginiams, o daug įmonių leidžia darbuotojams dirbti su asmeniniais įrenginiais – net 44 proc. įmonių propaguoja BYOD (angl. Bring Your Own Device) – toks požiūris į duomenų apsaugą kelia riziką visam įmonės tinklui“, – tvirtina ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ produktų vadovas Deividas Švėgžda.
ESET apklausų rezultatai atskleidė, kad 38 proc. EMEA respondentų mano, kad jų įmonės biudžetas, skiriamas kibernetinei apsaugai, yra pakankamas. Tačiau patys respondentai mato neišnaudotų galimybių šiai apsaugai sustiprinti: 25 proc. skirtų daugiau dėmesio darbuotojų mokymams apie kibernetinį saugumą, 19 proc. skirtų papildomų lėšų saugumo auditui. Mažesnė įmonių dalis investuotų į pažangius apsaugos sprendimus, kaip failų šifravimas (15 proc.) ar dviejų faktorių autentifikavimas (15 proc.).