„Kaspersky Lab“ ir Šveicarijos bendrovė „WISeKey“ pradėjo bendradarbiauti kuriant nešiojamųjų įrenginių, naudojamų mokėjimams ne grynaisiais pinigais, apsaugos technologiją. Naujasis sprendimas sujungs atpažinimo ir duomenų šifravimo priemones – įrenginiai prie tinklo bus jungiami, o duomenys, tarp jų – finansiniai, bus perduodami apsaugotu režimu.
Prie tinklo jungiamų nešiojamųjų įrenginių rinka auga 25 proc. per metus. Tačiau jie dažnai yra visiškai neapsaugoti. Pasak ekspertų, 2020 m. už kas penktą pirkinį bus atsiskaitoma išmaniaisiais laikrodžiais, lengvojo kultūrizmo išmaniosiomis apyrankėmis (ang. Fitness tracker) ir specialiomis apyrankėmis. Bendra tokių mokėjimų suma pasieks 500 milijardų JAV dolerių per metus. Vadinasi, šie įrenginiai taps gardžiu kibernetinių nusikaltėlių kąsneliu. „Kaspersky Lab“ priemonių mobiliesiems įrenginiams komplektas ir „WISeKey“ užpatentuota programinė apsaugos įranga WIS.WATCH leis patikimai apsaugoti išmaniuosius nešiojamuosius įrenginius ir jais atliktus mobiliuosius mokėjimus.
Aukščiausios klasės laikrodžių gamintojai, pavyzdžiui, „Bulgari“, jau integruoja WIS.WATCH į savo išmaniuosius laikrodžius, kad jų savininkai galėtų saugiai jungtis prie tinklo ir kitų skaitmeninių įrenginių, tarkim, išmaniųjų telefonų, galėtų atsisiųsti programėlių, lankytis „debesų“ saugyklose ir gautų prieigą prie asmeninių duomenų apsaugotu režimu.
„Bendradarbiaudami su „Kaspersky Lab“ galėsime pasiūlyti daiktų interneto saugumą. Mes rūpinamės, kad nešiojamieji įrenginiai būtų ne tik patogūs, bet ir patikimai saugotų. Pasitelkę šią technologiją ateityje galėsime apsaugoti ir kitus su daiktų internetu susijusius įrenginius“, – sako Karlosas Moreira, „WISeKey“ generalinis direktorius.
„Prie tinklo prijungiama vis daugiau įrenginių, kartu auga ir grėsmės. Milijonai įrenginių, aktyviai naudojamų tiesiog dabar, deja, buvo sukurti neatsižvelgiant į saugumą. Mes akivaizdžiai matome, kad daiktų internetui reikia apsaugos, ir džiaugiamės galėdami sujungti pajėgas su „WISeKey“, – pranešė Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius.
Bendro sprendimo pagrindas – technologijos „Cryptographic Root of Trust for IoT“ ir „NFCTrusted©“, kurios buvo sukurtos „WISeKey“ internetinių sandorių tikrumui patikrinti ir jų konfidencialumui bei vientisumui saugoti. Technologija „Cryptographic Root of Trust for IoT“ jau įdiegta 2,6 milijardo kompiuterių, naršyklių, SSL sertifikatų, mobiliųjų ir jungiamų įrenginių.