Programavimo paslaugų ir verslo valdymo sprendimų grupė UAB „Sonex Software Solutions Group“ įvykdė 2004 metams iškeltus uždavinius ir gavo 17,1 milijono litų pajamų. Į šią tarptautinę grupę įeinančių Lietuvos bendrovės UAB „Sonex Sistemos“ pardavimas pernai išaugo 17 procentų, Latvijos bendrovės „Softex Latvija“ pardavimas išaugo 43 procentais. Prie abiejų bendrovių pernai vasarą prisijungė naujai įsteigta UAB „Sonex Software Development“, kuri per kelis veiklos mėnesius suspėjo įgyvendinti keletą stambių projektų ir viršijo planuotus rodiklius. „Sonex Software Solutions Group“ priklauso informacinių technologijų bendrovių grupei UAB „Sonex Holding“.
Kaip sakė „Sonex Holding“ valdybos pirmininkas ir „Sonex Software Solutions Group“ generalinis direktorius Arūnas Bartusevičius, programinių paslaugų grupės pajamos atitiko prognozuotas, kadangi rinka teigiamai įvertino pagrindinio „Sonex Holding“ akcininko Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) ir pačios bendrovės sprendimą 2004 metų vasarą sukurti specializuotą verslo valdymo sprendimų ir programavimo paslaugų grupę, kuri veiktų visose Baltijos šalyse. „Rinkos dalyvių pasitikėjimas bei sparčiai auganti verslo valdymo sprendimų ir programavimo darbų paklausa ne tik padėjo pasiekti planuotus rodiklius, bet ir leidžia optimistiškai žvelgti į 2005 metus, kuomet prognozuojame gauti per 25 milijonus litų pajamų“ – sakė A.Bartusevičius.
Tokiam optimizmui, pasak A.Bartusevičiaus, pagrindą teikia auganti paklausa bei stiprėjančios pačios „Sonex Software Solutions Group“ pajėgos. Šiandien grupėje dirba per 140 kvalifikuotų programuotojų, projektų vadovų, analitikų, konsultantų bei kitų specialistų, kurių patirtį bei kvalifikaciją patvirtina įvairūs tarptautiniai sertifikatai. Praėjusių metų pabaigoje „Sonex Holding“ grupei įsigijus „Tetranetos“ bendrovę, kolektyvą papildė nemaža grupė kvalifikuotų „Microsoft Axapta“ specialistų. Šiemet grupė planuoja plėstis ne tik priimdama naujus darbuotojus, bet ir įsigydama naujas bendroves.
„Svarbiausia sparčiai augančios verslo valdymo sprendimų ir programavimo paslaugų rinkos tendencija yra ta, kad šiuolaikinės įmonės bei valstybinės organizacijos, siekiančios geriau aptarnauti savo klientus ir norinčios greitai reaguoti į situacijos versle pokyčius, turi suderinti standartinių verslo valdymo sistemų galimybes bei unikalius programinius sprendimus, atitinkančius konkrečios įmonės specifiką ir verslo sąlygas.“ – sako A.Bartusevičius. - „Tokia strategija suteikia įmonei konkurencinį pranašumą, tačiau visi sprendimai turi būti parengti labai greitai, kokybiškai ir tarpusavyje būti integruoti.“ Pasak A.Bartusevičiaus, išaugęs informacijos srautas įmones verčia ne tik daugiau investuoti į techninę įrangą, tačiau skatina diegti ir kokybiškai naują programinę įrangą – duomenų bazių valdymo sistemas, interneto turinio valdymo priemones, elektroninio verslo sistemas bei kitus programinius sprendimus.
Pasak A.Bartusevičiaus, „Sonex Software Solutions Group“ gerų rezultatų pasiekė ir kokurencinį pranašumą rinkoje didina naudodamasi pačiomis pažangiausiomis programavimo bei verslo valdymo technologijomis ir gerai įsigilindama į bendrovės klientų veiklos sričių specifiką. Būdama finansiškai stipria tarptautine grupe, bendrovė yra sukaupusi didelę patirtį, gali daug investuoti naujoms programavimo ir verslo valdymo technologijomis įsisavinti, darbuotojų kvalifikacijai kelti, klientų aptarnavimui tobulinti.
Siekdama, kad informacinės technologijos suteiktų grupės klientams kuo didesnę vertę, „Sonex Software Solutions Group“ ir toliau plėtos savo veiklą vertikaliose veiklos srityse (sprendimai valstybinėms institucijoms, energetika, telekomunikacijos, finansinės paslaugos, gamyba, švietimas, elektroninis verslas, transportas ir logistika, sveikatos apsauga, prekyba ir kitos) bei kurs specializuotus horizontalius programinius sprendimus (verslo informacija ir duomenų saugyklos, elektroninis verslas, programavimas, žinių valdymas, informacijos sklaida, infrastruktūra, tiekimo grandinė, sistemų valdymas ir kiti).
Šiemet „Sonex Sistemos“ ypač didelį dėmesį skirs projektų valdymui, aptarnavimo procesų tobulinimui bei efektyviai komunikacijai su verslo klientais. Įmonė toliau vykdys stambius, tame tarpe ir tarptautinius projektus. Pasak „Sonex Sistemų“ direktorės Rūtos Grigienės, bendrovė savo klientams padeda sėkmingai dirbti ne tik Lietuvoje, bet kartu su klientų verslu plečiasi į užsienio rinkas. 2005 metais „Sonex Sistemos“ planuoja intensyviai dirbti Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Čekijoje.
Taip pat papildomą dėmesį „Sonex Sistemos“ skirs verslo įmonėms, pamažu pereinančioms į naują IT panaudojimo lygį. Svarbiausia kryptis – elementarias apskaitos programas pakeis kompleksiniai verslo valdymo sprendimai ir tam ypač pasitarnaus specialus „Microsoft Navision“ sprendimas „Sonex Standard“, leidžiantis sutaupyti ne tik įsigyjant sprendimą, bet ir jį įdiegiant. Pasak UAB „Sonex Software Development“ direktoriaus Česlovo Stanaičio, svarbiausi pernai įgyvendinti projektai buvo fondų valdymo informacinė sistema „FoVIS“, sukurta „Vilniaus Banko Investicijų valdymo“ užsakymu, Valstybės įmonės „Registrų Centras“ užsakymu išplėtota notarų pažymų apie sandorius užsakymo sistema, automobilių atsarginių dalių prekyba užsiimančios
UAB „Signeda“ užsakymu sukurtas naujas muitinės operacijų modulis logistikos uždaviniui. Bendrovė kuria ir atskirus programinius produktus – tai paslaugas teikiančioms įmonėms skirta paslaugų valdymo sistema „HelpDesk“, transporto uždavinys automobilių parką turinčioms įmonėms, logistikos uždavinys įmonėms, importuojančioms prekes ne iš ES šalių, mobiliojo verslo sprendimas „Link2Business“.
Svarbiausias projektas, kurį pernai įgyvendino „Softex Latvija“ bendrovė, buvo Latvijos Vidaus Reikalų Ministerijoje įdiegta Migracijos informacinė sistema. Tai buvo 0,95 milijono eurų (3,28 milijono litų) vertės PHARE finansuojamas projektas. Latvijos VRM pilietybės ir migracijos reikalų valdybai buvo sukurta vieninga informacinė sistema – gyventojų ir atvykstančių asmenų registras, kuris suteikė galimybę efektyviai valdyti visus procesus, susijusius su pilietybe bei migracija. Ši sistema taip pat apima vizų išdavimą, leidimus gyventi ir dirbti, prieglobsčio prašymus, nelegalios imigracijos klausimus, užsieniečių išsiuntimą iš šalies ir kt.