Platforma miestiečiams rūpinčioms problemoms spręsti, padėti galinčių geradarių paieškos svetainė, krepšinio partnerių ir laisvų aikštelių paieškos portalas – tai dalis projektų, kuriuos šį rudenį sukūrė bendrovės NFQ studentams organizuojamų programavimo mokymų dalyviai. Dalį jų studentai netrukus planuoja išleisti viešam naudojimui.
Siekdama populiarinti programuotojo specialybę ir kelti jaunimo techninius įgūdžius, NFQ nuo 2012 m. pavasario kas pusmetį organizuoja „NFQ Akademiją“ – trijų mėnesių trukmės nemokamą intensyvių praktinių užsiėmimų ciklą. Jo metu jaunuoliai gilina programavimo žinias ir su patyrusiais specialistais komandomis kuria interneto projektus. Tarp ankstesnių „NFQ Akademijos“ studentų darbų buvo tokie projektai kaip programinė įranga išmaniajam futbolo stalui, bibliotekų valdymo sistema ar mobilioji fotokonkursų programėlė, o šio rudens semestro dalyviams buvo pasiūlyta tema „miestas“, į kurią studentai pažiūrėjo socialiai atsakingai.
Pavyzdžiui, geriausiu Kauno „NFQ Akademijos“ projektu buvo išrinktas „Miestietis.lt“. Tai portalas, skirtas registruoti gyventojų matomoms įvairioms miesto problemoms – nuo nesutvarkytų šaligatvių iki šiukšlynų ar apleistų pastatų. Nors problemoms registruoti skirtų įrankių Lietuvoje jau buvo, „Miestietis.lt“ pasiūlė ir funkcijų, skirtų suburti gyventojų iniciatyvines grupes šioms problemoms spręsti, taip pat ieškojo būdų į opių klausimų sprendimą įtraukti viešąjį sektorių bei verslą.
„Technologijas norėjome pritaikyti pilietiškiems tikslams ir sukūrėme platformą, kurioje žmonės galėtų kelti jiems aktualias viešas problemas. Surinkus reikalingą skaičių bendraminčių, „problema“ virsta „iniciatyva“ ir miestiečiai gali ją imtis spręsti, šitaip prisidėdami prie miesto gerovės“, – pasakoja „Miestietis.lt“ komandos narys Marius Virbičianskas, su kolegomis ketinantis savo portalą išleisti ir viešam naudojimui. Kitas Kauno „NFQ Akademijos“ projektas – „Padedam.lt“ – yra skirtas sujungti žmones, kuriems reikia pagalbos (paslaugyti artimąjį, pakeisti spyną, sutvarkyti aplinką ar sureguliuoti televizorių) su tais, kurie tokią pagalbą gali suteikti. Dar viena komanda sukūrė „Basketplanner.lt“ – tai įrankis ieškoti žaidėjams, norintiems pažaisti krepšinį, jame galima rezervuoti aikšteles, rengti turnyrus, diskutuoti ir kt. Studentai šį semestrą taip pat sukūrė miesto renginių paieškos portalą „Atraskkauna.lt“, grupinio maisto užsakymo į darbą ar vakarėlį platformą ir kitus produktus.
Nemokama „NFQ Akademija“ organizuojama kas pusmetį nuo 2012 m. pavasario. Per šį laiką mokymus yra baigę daugiau kaip 150 jaunųjų programuotojų Vilniuje ir Kaune. Pastaraisiais semestrais į NFQ sulaukia beveik 300 paraiškų į 30 vietų „NFQ Akademijoje“.
NFQ vienija per 220 programuotojų Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Iš viso kompanijoje dirba 250 IT specialistų.