Tiksliųjų technologijų kompanija „Changying“ pramonės mieste Dunguanyje, pakeitė 600 darbuotojų į 60 robotų. Rezultatas – robotai daro klaidų 5 kartus mažiau, o gamyba padidėjo 250 procentų.
„Tai pirmoji robotizuota gamykla Dunguanio mieste“, – rašoma kinų žiniasklaidoje, ir tai tik kompleksinio pramoninės automatizacijos plano pradžia regione, kuris vadinamas „Robotai keičia žmones“.
Kiti robotai, dirbantys šiame objekte, kuriame gaminamos detalės išmaniesiems telefonams, taip pat gamina bepilotes transporto priemones – vežimėlius ir kitą automatizuotą techniką.
Robotai gerokai pagerino kompanijos gamybos našumą. Kai gamykloje dirbo žmonės, per mėnesį jie pagamindavo maždaug 8000 detalių, kai pradėjo dirbti robotai – detalių skaičius išaugo iki 21000.
Žinoma, gamykloje dirba ir žmonės, tačiau dauguma iš jų neatlieka jokių faktinių užduočių prie surinkimo linijos. Techninis personalas sėdi prie kompiuterių ir stebi robotų darbą per centrinę valdymo sistemą.
Kitais metais Dunguanio miestas planuoja įgyvendinti iki 1500 programos „Robotai keičia žmones“ projektų. Taip norima padidinti gamybos našumą ir pagerinti produkcijos kokybę. Tačiau tai turi ir juodąją pusę – maždaug milijonas žmonių gali likti be darbo.
Pasak prognozių, 2017 metais Kinijos gamyklose dirbs daugiau pramoninių robotų, nei Europos Sąjungoje ar Šiaurės Amerikoje. Spėjama, kad tokių robotų skaičius sieks iki 400000.
Iš tiesų Kinija pasirinko labai apgalvotą kelią: šalyje trūksta žmonių, kurie dirbtų „juodą“ darbą gamyklose. Apyvartos labai didelės, ir darbo jėga nėra stabili, kad galėtų atsisakyti didžiulės pigios elektronikos paklausos. Todėl Kinija ateityje vis labiau bus priklausoma nuo robotų.