Pradedančiųjų įmonių, vadinamųjų „startup“, bumas kelia verslo pasauliui ne tik konkurencinių iššūkių – kasdien gimsta tūkstančiai įgyvendinimo vertų idėjų – bet ir grėsmių duomenų saugumui.
Antivirusinių programų „eScan“ kūrėjai pastebi, kad pradedančiosios įmonės nepakankamai rūpinasi savo duomenų apsauga, todėl gali kelti grėsmę savo klientams ir verslo partneriams.
Žinia, pradedančiajam verslui svarbu įgyvendinti savo idėją, sukurti produktą ar paslaugą, tad stengiamasi pritraukti investicijų ir plėsti klientų ratą bet kokiomis priemonėmis. Tačiau, kol pinigais nelyja, tenka suktis su tuo ką turi: dirbama su asmeniniu kompiuteriu ir išmaniuoju telefonu, dažnai naudojama nelegali programinė įranga.
„Investuoti į programinę įrangą lygu investuoti į paslaugų kokybę. Visada geriau naudoti pigesnę ar nemokamą, bet legalią programinę įrangą, nei piratinę brangios programos versiją. Rizikuodami savo duomenų saugumu tuo pačiu keliate grėsmę tiek savo klientams, tiek verslo partneriams“, – teigia „Baltimax“ regiono vadybininkas Sergejs Romanovskis, „eScan“ atstovas Baltijos šalims.
Pasak „eScan“ ekspertų, šiandieninis verslo pasaulis susiduria su didesnėmis kibernetinėmis grėsmėmis nei anksčiau. Didžiausią riziką verslo duomenų saugumui kelia itin agresyvūs kompiuteriniai virusai, šnipinėjimo programos ir sukčiavimo atakos. Neapsaugoti asmeniniai įrenginiai, naudojami verslo procesams, kaip ir menkas dėmesys kibernetiniam saugumui užtikrinti, sąlygoja terpę kibernetinėms atakoms.
Kad verslo organizacijos neįvertina saugumui kylančių kibernetinių grėsmių, rodo ir neseniai draudimo brokerio „Marsh“ paskelbto tyrimo „European 2015 Cyber Risk Survey“ rezultatai: net 79 proc. Europos verslo įmonių turi tik bendrą supratimą apie jiems gresiančias kibernetines grėsmes, tuo tarpu 25 proc. jas vertina kaip nepakankamai svarbias.
„Nesunku įsivaizduoti, kaip nukenčia verslo reputacija, jei įmonės tikslams naudojamas kompiuteris užkrečiamas šnipinėjančiu trojanu, kuris vagia slaptažodžius, kitus jautrius duomenis ir perduoda juos sukčiams“, – sako S. Romanovskis. Pradedančiosios įmonės raginamos ne tik naudoti legalią programinę įrangą, bet ir imtis saugumo priemonių: naudoti antivirusinę programą, kurti svetaines su https protokolu, šifruoti jautrius duomenis, daryti atsargines duomenų kopijas. Taip pat rekomenduojama naudoti dviejų faktorių autentifikavimą jungiantis prie verslui naudojamų svetainių, reguliariai keisti slaptažodžius.