ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kartu su IT ir telekomunikacijų bendrove „Teo“ šiandien pradeda praktinių mokymų vadovams rudens sesiją. ISM vadovų mokymų patirtis rodo, kad Lietuvos įmonės labiausia stokoja ilgesnio nei vienerių metų horizonto, todėl kartu su „Teo“ kviečia įvertinti pagrindinius verslo procesus „žvilgsniu iš sraigtasparnio“.
Pirmąjį tokio tipo Lietuvoje mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektą ISM ir „Teo“ pradėjo pavasarį. Keturios intensyvios dviejų dienų programos temos specialiai sukurtos atsižvelgus į Lietuvos verslo pageidavimus ir apima verslo strategiją, IT potencialo išnaudojimą plėtrai, finansinių rizikų ir žmogiškųjų talentų valdymą. Iki metų pabaigos 200 vadovų iš viso bus surengti ketveri intensyvūs mokymai.
„ISM ir „Teo“ sukurta programa suteikia postūmį imtis plėtros ir verslo efektyvumo didinimo pasinaudojant moderniais IT sprendimais“, – sako „Teo“ vadovas Kęstutis Šliužas. Iš beveik 200 pavasario sesijoje dalyvavusių Lietuvos įmonių vadovų 87 proc. sakė, kad mokymų metu gautos žinios ir įgūdžiai bus naudingi, 85 proc. labiausiai vertino programos turinio įvairovę, o dalyvauti šiuose praktiniuose mokymuose rekomenduotų vienbalsiai. Pasak Beno Adomavičiaus, ISM Strateginio valdymo modulio vadovo, dauguma Lietuvos įmonių neturi ilgalaikės vystymosi krypties ir nežino kaip to pasiekti. „Paprastai vadovai 99 proc. dėmesio sutelkia į vienerių metų horizontą. Tai leidžia pasiekti gerų rezultatų dabar, tačiau neparuošia įmonės tęstinei sėkmei. Mūsų tikslas – skatinti ilgalaikį planavimą“.
ISM docentė dr. Raimonda Alonderienė pastebi, kad vadovai prašo praktinių patarimų kaip pritraukti IT specialistus, kurių rinkoje trūksta, o vien tik atlyginimo dydis jų nebemotyvuoja. Naujus iššūkius darbdaviams kelia ir jaunoji karta, kuri nebijo keisti darbo, o didelės įmonės šalies regionuose sunkiai randa darbininkų. „Interaktyvių sesijų metu vadovai susipažįsta su motyvavimo naujienomis, o bendraudami su kitais dalyviais gali pasitikrinti, kaip atrodo jų taikomos praktikos, lyginant su kitomis įmonėmis rinkoje. Tai yra tikrai efektyvus būdas, pajausti darbo rinkos pulsą“, – sakė R. Alonderienė. ISM ir „Teo“ programos pavasario sesijoje dalyvavę vadovai jau įvertino jos naudą. „Peržiūrėjau savo santykį su darbuotojais, dabar skiriu daugiau dėmesio jų gerovei ir nuomonei. Suteikti aiškūs įrankiai, kaip įvesti daugiau kontrolės ir apskaitos būdų, leido įgyvendinti IT ūkio inventorizaciją“, – sako Tomas Jurgelevičius, „Hegelmann Transporte“ direktorius.
„Kaip ir daugelis vadovų, ne IT specialistų, turėjau „IT kompleksą“, bet mokymuose gavau paprastus ir aiškius įrankius, kaip patikrinti šią sritį“, – pažymi Snieguolė Mačienė, bendrovės „Audimas“ pardavimo ir logistikos vadovė. Jai pritaria ir Edmundas Žižys, šviežius vaisius ir daržoves importuojančios bendrovės „Augma“ direktorius. Pasak jo, praktiniai patarimai padėjo apsispręsti dėl efektyvesnio IT valdymo patikint savo IT infrastruktūros administravimą „Teo“, o vidinius IT specialistus transformuojant į įmonės efektyvumą auginančius projektų vadovus.