Kompanija „Intel“ galimų gandų dėl 10 nm procesorių vėlavimo aktyviai nekomentuodavo, tačiau noriai kalbėdavo, kad tokius procesorius kuria.
Vis tik nuolat „Intel“ planuose šmėžuojantys 14 nm procesoriai „Kaby Lake“ privertė kompanijos vadovą Brianą Krzanichių pripažinti, kad strategija „Tick – Tock“ virsta „Tiiiiick – Toooooock“, o Mūro dėsnį reikėtų peržiūrėti.
B. Krzanichiaus teigimu, savo formuluotę Gordonas Mūras kartą jau turėjo peržiūrėti. Viename ploto vienete patalpintų tranzistorių padvigubėjimas buvo kiekvienais metais buvo aktualus nuo 1965 iki 1975 m., tačiau po to laikotarpis buvo padvigubintas iki dviejų metų.
Pats Gordonas Mūras ne kartą buvo prisipažinęs vis dar besistebintis, jog jo suformuluotas principas vis dar aktualus. Kelios paskutinės litografinio proceso kartos, „Intel“ vadovo B. Krzanichiaus teigimu, įtikino kompaniją, kad dabar tranzistorių padvigubėjimas įvyksta kartą per du su puse metų, o ne kas dvejus metus.
Po tokių žodžių „Intel“ finansų direktorius galėjo lengviau atsikvėpti ir pareikšti, kad 14 nm „Kaby Lake“ procesoriai bus pristatyti 2016 m. antroje pusėje, jie atneš „esminių pokyčių spartos srityje“, nors ir naudos „Skylake“ architektūrą.
O štai jau 2017 m. antroje pusėje bus pristatyti pirmieji 10 nm „Intel“ procesoriai „Cannonlake“. Jie pasiūlys ne tik naują funkcionalumą, tačiau ir produktyvumo prieaugį. Vėlavimas leis kompanijai „Intel“ ilgiau gauti pajamas iš 14 nm technologinio proceso.
„Intel“ vadovo teigimu, perėjimas nuo 22 nm prie 14 nm technologijos kompanijai truko 2,5 metų, kartu pareikšta, kad tiek pat laiko užims pareiti prie 10 nm. Apie 7 nm technologijos diegimą detaliau bus galima kalbėti tik 2016 m. pabaigoje, teigė B. Krzanichius.
„Intel“ generalinis direktorius pabrėžė, kad 2017 m. antroje pusėje procesoriai „Cannonlake“ bus tiekiami milijonais vienetų, ir tai nebus vien tik inžineriniai egzemplioriai. 10 nm proceso metu bus naudojamos trečios kartos FinFET struktūros, taip pat taikomos kitos naujovės.