Pirmąjį 2015 m. ketvirtį nepriklausomo elektros tiekėjo Energijos tiekimas UAB pajamos buvo 19,5 mln. Eur (28,3 %) didesnės, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šį augimą lėmė padidėję elektros energijos pardavimai.
Pasak „Energijos tiekimo“ generalinio direktoriaus Algirdo Juozaponio, elektros daugiau parduota pasirinkus sėkmingą pardavimų strategiją ir užsitikrinus klientų pasitikėjimą bendrovės ekspertų įžvalgomis dėl kainų „Nord Pool Spot“ (NPS) biržoje. Nuo 2014 m. pradžios „Energijos tiekimas“ rinkai siūlo naują, su biržos kaina susietą tarifą. Jį pasirinkę klientai kiekvieną mėnesį moka pagal kintančias NPS elektros biržoje susiformavusias elektros energijos kainas. Elektros pardavimai pagal tokį lankstų planą sudaro apie 20 proc. „Energijos tiekimo“ portfelio.
Lyginant šių ir praėjusių metų ketvirčius pastebima, kad elektros kaina sumažėjo. Šiuo laikotarpiu vidutinė elektros kaina biržoje siekė 3,71 Eur ct/kWh ir buvo 12 % mažesnė nei 2014 m. pirmąjį ketvirtį. Tai atveria dideles sutaupymo galimybes pasirinkusiems mokėti priklausomai nuo kainų NPS biržoje.
„Energijos tiekimo“ vadovas pastebi, kad ne visi klientai pasiryžta rinktis šį didžiausias sutaupymo galimybes, bet kartu – ir riziką siūlantį su elektros kaina NPS susietą produktą. Todėl „Energijos tiekimas“ siūlo kompromisinį planą.
„Sekdami bankų pavydžiu pasiūlėme lankstų produktą su nustatytomis lubomis. Galutinė kaina vartotojui priklauso nuo NPS biržoje susiformavusios kainos, tačiau niekuomet neviršys nustatytų lubų. Metų pradžioje pasitikrinę paklausą ir produkto naudą klientams matome, kad jis pasiteisino, todėl ir toliau planuojame populiarinti šį produktą“, – sako A. Juozaponis.
Bendrovė vienintelė Lietuvoje parduoda sertifikuotą Žalią lietuvišką energiją. Pastebima, kad šios rūšies energijos pirmąjį šių metų ketvirtį parduota 54,6 % daugiau nei tuo pačiu metu pernai (38,3 GWh 2014 m. I-ąjį ketv. ir 59,2 GWh 2015 m. I-ąjį ketv.).
„Jaučiame, kad vartotojai tampa vis sąmoningesni, jiems vis labiau rūpi ekologija. Žalią lietuvišką energiją renkasi ne tik įmonės, bet ir buitiniai vartotojai“, – tendencijas įvardija A. Juozaponis.
Šių metų kovo mėnesį suėjo trys metai, kai Žalia lietuviška energija buvo pristatyta rinkai. Žalią lietuvišką energiją savo veikloje naudoja „Ikea Industry Lietuva“, TEO, „Arvi“, „Lukoil“, „Omnitel“, „Swedbank“, SEB ir kt.