Būti „Apple“ produktų surinkėju yra gana pelninga, todėl visai nenuostabu, kad kompanijos esami partneriai Kinijoje nesibaido kylančių iššūkių ir žada padaryti viską, ką jie gali – tik pigiau ir geriau. Tačiau į jų vietą, regis, bando taikytis japonai.
Anot naujų pranešimų, Japonijos gamintojai deda visas pastangas perimti kuo daugiau užsakymų iš „Apple“, kuri dabar labiausiai bendradarbiauja su Taivano ir Kinijos kompanijomis.
Jei Japonijos kompanijos sugebėtų susidoroti su „Apple“ tiekimo mastais, „iPhone“ gamyba pakiltų į dar aukštesnį tarptautinį lygį, tačiau tai taip pat turėtų didelę įtaką jau esamiems „iPhone“ gamintojams Kinijoje.
Kaip viena pagrindinių iš Japonijos kilusių kompanijų, siekiančių „Apple“ dėmesio, įvardijama sisteminių plokščių gamintoja „Ibiden“, siekianti perimti užsakymus net iš trijų stambių JAV milžinės tiekėjų.
Tačiau jei „Ibiden“ pavyktų gauti „Apple“ užsakymus, tai dar nereiškia, kad galėtumėme džiaugtis įsigiję „iPhone“, ant kurio pagrindinio vidaus komponento – sisteminės plokštės – puikuotųsi užrašas „pagamintas Japonijoje“.
Įdomu tai, kad „Apple“ jau bendradarbiauja su japonų ekranų gamintoja „Japan Display“. Pastaroji, anot gandų, specialiai stato gamyklą už 1,4 mlrd. JAV dol., skirtą vien išmaniųjų telefonų ekranų gamybai.
Į „Apple“ tiekėjų ratą taikosi ir Indija, kurioje žadama „Apple“ gamyklų statyba, todėl Kinija greitu metu gali nebebūti didžiausias „Apple“ produktų gamybos regionas.