Naujos atominės elektrinės statybos, aukštųjų technologijų sektoriaus ir turizmo plėtra, dvišalių Lietuvos ir Japonijos santykių raida buvo svarbiausios Japonijos valstybės ministro Koukio Chumos (Kouki Chuma) susitikimo su Ūkio ministerijos sekretoriumi Gediminu Rainiu temos.
Pristatydamas Lietuvos ateities darbų prioritetus, G.Rainys išskyrė naujos atominės jėgainės statybą. Japonijos ministro teigimu, japonams šis projektas – labai įdomus. „Atominė energetika ateityje bus labai svarbi, todėl japonai seka kiekvieną atominės energetikos projektą“, – sakė K.Chuma.
G.Rainys pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Japonijos ekonominis bendradarbiavimas yra labai intensyvus, ir sakė tikintis, kad santykiai ir toliau plėtosis. „Mes laukiame investicijų į aukštųjų technologijų pramonę ir tikimės, kad Japonijos investuotojai ateis į sektorių, kuriuo garsėja jų šalis“, – sakė ministerijos sekretorius. K.Chuma pritarė, kad Lietuvos ūkio ateitis – smulkiosios pramonės šakos, ypač aukštųjų technologijų srities, ir patikino, kad Japonijos investuotojams Baltijos šalių regionas yra įdomus.
Už administracines, struktūrines ir regionines reformas atsakingas Japonijos ministras domėjosi ir Lietuvos turizmo politika. „Paryžiuje apsilanko daugiau turistų nei jame yra gyventojų. Gal ir Lietuva galėtų tapti Baltijos Paryžiumi?“, – pastebėjo K.Chuma. Ministro manymu, Lietuva turi visas galimybes tapti turistams itin patrauklia šalimi.
Japonija tarp kitų Lietuvos užsienio partnerių 2005 m. pagal prekybos apyvartos mastą buvo 34, pagal eksportą – 38, pagal importą – 28 vietoje. 2006 m. sausio–gegužės mėn. Japonija buvo atitinkamai 35, 43 ir 28 vietoje. 2005 m. į Japoniją daugiausia eksportuota tekstilės medžiagų ir tekstilės dirbinių, įvairių pramonės dirbinių, gyvūninės kilmės produktų. Daugiausia importuota transporto priemonių, mašinų ir mechaninių įrenginių, elektros įrenginių, plastiko ir jo dirbinių.