Už konkurencijos politiką atsakinga Europos Komisijos narė Margrethe Vestager kovo 26 d. paskelbė, kad rengiamas pasiūlymas pradėti konkurencijos elektroninės prekybos sektoriuje tyrimą.
Europoje vis daugiau prekių ir paslaugų perkama ir parduodama internetu. Tačiau tik apie 15 proc. pirkėjų pirko internetu iš pardavėjų, įsikūrusių kitoje ES valstybėje narėje. Apskaičiuota, kad vartotojams turint galimybę rinktis iš visoje ES veikiančių pardavėjų ir paslaugų teikėjų, būtų galima sutaupyti 11,7 mlrd EUR per metus. Lietuva pirkimuose internetu (36 proc.) gerokai atsilieka nuo ES vidurkio (63 proc.), o perkančiųjų internetu dalis nedidėja. Lietuvoje 18 proc. mažųjų ir vidutinių įmonių prekiauja internetu, o 11 proc. vykdo tarptautinę prekybą internetu.
Tai, kad tarpvalstybinė prekyba internetu ES auga lėtai, iš dalies lemia kalbinės kliūtys, vartotojų pasirinkimas, teisės aktų skirtumai įvairiose valstybėse narėse, taip pat tokios kliūtis kaip geografinis blokavimas, kuris gali užkirsti kelią vartotojams naudotis tam tikromis interneto svetainėmis dėl jų gyvenamosios vietos arba kredito kortelės duomenų.
Jeigu išanalizavus tyrimo rezultatus būtų nustatyta konkrečių konkurencijos problemų, Komisija galėtų ištirti tuos atvejus, kad užtikrintų, kad būtų laikomasi ES taisyklių, kuriomis draudžiama konkurenciją ribojanti veikla ir piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi rinkoje. Žinios, įgytos atliekant siūlomą konkurencijos elektroninės prekybos sektoriuje tyrimą, ne tik padės užtikrinti konkurencijos teisės aktų įgyvendinimą elektroninės prekybos sektoriuje, bet ir prisidės prie Komisijos tikslo sukurti bendrąją skaitmeninę rinką.