Iki naujojo Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo laikotarpio likus pusmečiui, š.m. birželio 29 d. įvyko Lietuvos 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos ir veiksmų programų viešas aptarimas. Jo metu paramos informacinės visuomenės plėtrai perspektyvą pristatė Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, atsakingas už veiksmų programos „Ekonomikos augimas“ prioritetą „Informacinė visuomenė visiems“.
Šis pristatymas apibendrino Finansų ministro įsakymu sudarytos darbo grupės „Informacinė visuomenė visiems“, vadovaujamos Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktoriaus ir jungiančios daugiau kaip dvidešimt tiek valstybės institucijų, tiek suinteresuotų įstaigų, asociacijų ir kitų bendriesiems interesams atstovaujančių organizacijų atstovų, parengtus dokumentus.
Viešo aptarimo dalyviai iš esmės pritarė nuostatai, kad atsižvelgiant į tokias pagrindines Lietuvos problemas, kaip sąlyginai žemas bendras informacinių ir ryšių technologijų panaudojimas tarp šalies gyventojų, infrastruktūros išplėtojimo netolygumai, nepakankamas valstybės teikiamų viešųjų paslaugų perkėlimo į elektroninę terpę lygis, informacinės visuomenės plėtra 2007-2013 m. turėtų būti skatinama visų pirma kuriant elektroninį turinį ir paslaugas ir plėtojant elektroninę infrastruktūrą.
Elektroninio turinio ir paslaugų plėtra bus orientuota į valstybės teikiamų paslaugų (viešųjų el. paslaugų, el. sveikatos paslaugų, el. mokymo paslaugų ir kt.) visumos plėtojimą, lietuvių kalbos ir kultūros sklaidai informacinėje visuomenėje skirtų priemonių kūrimą, el. demokratijos plėtrą skatinančių įrankių diegimą, verslo procesų perkėlimo į elektroninę terpę skatinimą ir pan.
Infrastruktūros plėtra bus įgyvendinama plečiant plačiajuosčio ryšio tinklus periferinėse, nekonkurencingose (t. y. tose, kur rinka neužtikrina adekvačios plačiajuosčio ryšio prieigos) šalies teritorijose, taip pat gerinant sąlygas viešųjų paslaugų teikimui suderinus valstybės informacijos šaltinius (registrus, informacines sistemas), užtikrinus jų saugumą.
Kadangi informacinė visuomenė yra horizontalus procesas, prioritete „Informacinė visuomenė visiems“ planuojamus darbus nuosekliai papildys kituose teminiuose prioritetuose numatomos veiklos – pavyzdžiui, kompiuterinio raštingumo gerinimas, kompetencijos tobulinimas informacinių technologijų srityje, mokslinių tyrimų ir inovacijų informacinių ir ryšio technologijų srityje diegimas ir kt.
Prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ aprašymas suderintas su Europos Sąjungos užsibrėžtais tikslais, išdėstytais Europos Komisijos 2005 m. birželio 1 d. komunikate „i2010 – Europos informacinė visuomenė augimui ir užimtumui skatinti“, kuriame nustatyti Europos informacinės visuomenės politikos prioritetai: bendros Europos informacinės erdvės, kuri skatintų atvirą ir konkurencingą informacinės visuomenės ir žiniasklaidos vidaus rinką, sukūrimas; inovacijų ir investicijų informacijos ir ryšių technologijų srityje didinimas, siekiant ekonomikos augimo ir daugiau bei geresnių darbo vietų; integruotos Europos informacinės visuomenės, kuri skatintų ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, atitinkantį darnų vystymąsi ir teikiantį pirmenybę geresnėms viešosioms paslaugoms ir gyvenimo kokybei, sukūrimas.