Žemės ūkio pramonė visuomet buvo svarbi pasaulio ekonomikos dalis. Ūkininkavimas, anksčiau buvęs „prasimaitinimo“ būdu, dabar tapo verslu, kurio procesai nuolat reikalauja „naujumo“. Žemės ūkio sektorius, dėl didelių veiklos mastų, privalo nepailstamai ieškoti metodų kaip modernizuoti ūkininkavimą. Nepaisant to, jog neretai manoma, kad žemės ūkio darbas yra ganėtinai primityvus, iš tiesų tai inovacijų ir sumanumo reikalaujanti sritis, kurioje pastaruoju metu ūkininkavimo meistrai įnirtingai siekia panaudoti dronus.
Manoma, kad nepilotuojamos oro transporto priemonės būtų itin naudingos agrokultūroje įvairiais aspektais, tokiais kaip laukų priežiūra ar pasėlių drėkinimas. Vis dėlto, kol kas, tai tik inovacijomis besižavinčių ūkininkų svajonė, nes dronų panaudojimas žemės ūkio pramonėje yra draudžiamas JAV Federalinės aviacijos administracijos. Nepaisant to, jog FAA pristatė reglamentų pakeitimus, kurie pagerintų esamą situaciją, įstatymų įsigalėjimo laikotarpis – nuo 18 iki 24 mėnesių verčia neskubėti apsiginkluoti oro robotais.
Vienas didžiausių dronų privalumų agrokultūroje – pigi, tačiau gera vaizdų fiksavimo galimybė. Modernių kamerų bei inovatyvių programų „komanda“ ūkininkams suteikia galią gauti informaciją, kuri anksčiau buvo ne tik neįtikėtinai brangi, bet dažnai netgi nepasiekiama. Pavyzdžiui, 2013 metais Kalifornijos vynuogyne, dronas buvo pasitelktas siekiant išsiaiškinti bendrą vynuogyno būklę bei vaisių sunokimo lygį. Išaiškėjo, jog vienoje srityje vaisiai jau yra sunokę, todėl derliaus nuėmimo darbai buvo pradėti anksčiau ir taip išvengta dalies produkcijos praradimo dėl pernokimo.
Prieš kelis metus ryškėjančių tendencijų varijavimą taip pat paskatino 2014 metais JAV Žemės ūkio departamento siekis išanalizuoti oro robotų panaudojimo galimybes žemės ūkio tikslais. Pasirodo, jog dronai gali būti panaudojami kur kas įvairesniais būdais nei dažnai manoma. Pvz., kompanija „Stevia“ svarsto galimybę oro robotus paversti šviesos šaltiniais, kurie skatintų derliaus augimą tamsiu paros metu. Taip pat neretai prabylama apie tai, jog dronai būtų puikūs gynybiniai mechanizmai, apsaugantis grūdus nuo vabzdžių bei paukščių. Be to, nuolat tobulinami mechanizmai, padėsiantys derliaus nuėmimo metu.
Nauji FAA reglamentų pakeitimai ūkininkams teikia vilties, tačiau, žinoma, tam tikrų apribojimų išvengti nepavyks. Vienas jų – autonominę transporto priemonę prižiūrintis pilotas negali paleisti drono „iš akių“, o tai itin sumenkina oro robotų keliavimo potencialą. Taip pat iškyla klausimas ir dėl nakties metu derlių saugančių dronų.
Kol kas žemės ūkio pramonininkai bei individualūs asmenys gali pateikti paraiškas dėl noro išbandyti oro robotus savo veikloje, tačiau oficialių įstatymų įsigalėjimo, dronų naudojimui žemės ūkyje, teks laukti ilgus dvejus metus.