„Google“ išreiškė susirūpinimą dėl siūlomų baudžiamojo proceso kodekso pakeitimų, kuris leistų JAV vyriausybei nulaužti ir šnipinėti kompiuterių tinklus visame pasaulyje. Paieškos milžinė pateikė oficialų pareiškimą prieš šią iniciatyvą, kadangi mano, kad ji pažeidžia internautų saugumą ir teisę į privatumą.
Patariamasis baudžiamojo proceso komitetas nori pakeisti įstatymą, kuris šiuo metu draudžia teisėjams išduoti kratos orderį už jam patikėtos teritorijos ribų, išskyrus keletą specifinių išimčių.
Pakeitimai, jei jie bus priimti, leis vyriausybinėms organizacijoms gauti orderį apieškoti kompiuterius ir mobiliuosius įtaisus nuotoliniu būdu, jei jų fizinė vieta „paslėpta techninėmis priemonėmis“.
Iš esmės, tokia teisė leistų JAV vyriausybinėms struktūroms teisėtai gauti prieigą prie bet kurio įrenginio pasaulyje, o minėtomis technologinėmis priemonėmis gali būti laikomi VPN (virtual private network), tinklo kaukės ir kiti viešai prieinami teisėti ir neteisėti būdai. Pirmiausia grėsmė kyla iš to, kad pakeitimuose nėra nurodytos sąlygos, pagal kurias institucijos gali kreiptis dėl orderio, taip pat nėra aptartas veiksmų mastas. „Google“ baiminasi, kad tokios naujovės gali pabloginti santykius tarp Jungtinių Valstijų ir kitų šalių atliekant tarptautinius tyrimus.
Be to bendrovė mano, kad įstatymas gali kelti pavojų paprastų vartotojų ir verslo privatumui internete. Pavyzdžiui, VPN yra naudojamas ne tik nuslėpti neteisėtus veiksmus, bet ir siekiant užtikrinti didesnį įprastų verslo operacijų saugumą.