Šiandien plačiai kalbama apie tai, kad išaugo karta, kuriai sensorinė sąsaja yra vienintelis sąveikos su išoriniu pasauliu būdas. Technologinis progresas už borto palieka vieną ar kitą daiktą bei išradimą, kurie anksčiau buvo laikomi tiesiog nepakeičiamais.
Telefonai neteko diskinių numerio rinkimo būgnų, daugelyje atvejų jie tapo bevieliais ir daugiafunkciniais. Muzikiniai grotuvai ir kompaktiškos skaitmeninės kameros taip pat netenka pozicijų, spaudžiamos išmaniųjų telefonų. Optiniais diskais taip pat naudojasi retas kuris iš mūsų.
„Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella, duodamas interviu „ABC News“ žurnalistams, prisipažino, jog po dešimties metų vienu iš beprasmių daiktų taps tušinukas, kuriuo nemažai žmonių vis dar naudojasi kiekvieną dieną.
Satya Nadella nuomone, ateityje dokumentacija bus tvarkoma, naudojant skaitmenines technologijas, o nestandartinės formos informacijos įvesčiai bus pasitelktos specialios plunksnos ir sensoriniai ekranai.
Kartu „Microsoft“ vadovas prisipažino, jog turi galimybę kasdien miegoti po 7 valandas per parą, o keltis gali 7 valandą ryto. Tai nėra populiariausias dienos režimas tarp didžiausių IT kompanijų vadovų, todėl jam galima šiek tiek pavydėti.
Taip pat buvo kalbama ir apie kitas sritis. Satya Nadella mano, kad jo kompanijos sukurta apyrankė „Microsoft Band“ yra puiki išmaniųjų laikrodžių alternatyva, taigi reikia suprasti, kad kompanija kol kas neketina plėstis šioje srityje.
Kartu pažymėta, kad „Windows Phone“ operacinė sistema nepasitrauks iš rinkos. Tiesa, šiuo atveju greičiausiai buvo kalbama apie jos reinkarnaciją mobiliems įrenginiams skirtos „Windows 10“ pavidalu.
Galiausiai „Microsoft“ generalinis direktorius pareiškė, kad neįsivaizduoja savo gyvenimo be „Office“ programų. Su tuo, matyt, sutiktų daugelis šiuolaikinių vartotojų, kuriems yra nesvetimas aktyvus darbas su klaviatūra ir pele.