„Microsoft“ negali padidinti „Windows Phone“ užimamos dalies nepaisant ilgo buvimo mobiliųjų telefonų rinkoje. Dabar programinės įrangos milžinė nusprendė eiti kitu keliu – „Microsoft“ planuoja investuoti 70 milijonų JAV dolerių į populiariausios trečiųjų šalių „Android“ programinės įrangos kūrėjus „Cyanogen“, kurie sukūrė minėtos operacinės sistemos modifikaciją „CyanogenMod“.
Informuoti šaltiniai „WSJ“ pranešė, kad „Microsoft“ ketina tapti bendrovės investuotoja. Jie taip pat pažymėjo, kad „Cyanogen“ gali būti įvertinta šimtais milijonų ir susidomėjimą jos finansavimu išreiškė daug žmonių ir fondų. Jų nepasitenkinimo priežastis yra visuotinis „Android“ paplitimas ir noras sumažinti „Google“ kontrolę šios operacinės sistemos atžvilgiu.
Nepaisant to, kad „Android“ operacinės sistema pristatoma kaip „atvira“, „Google“ pateikia vis daugiau reikalavimų gamintojams. Bendrovė reikalauja instaliuoti firmines programas pagal nutylėjimą ir išdėstyti jas ir paieškos langelį pradžios ekrane mainais už prieigą prie paieškos sistemos, „YouTube“ ir aplikacijų parduotuvės.
Šios sąlygos labai apriboja kitų konkuruojančių kompanijų galimybes kovoje už rinką. Pavyzdžiui, „Bing“ paieška ar kita programinė įranga, kurią „Microsoft“ pastaruoju metu aktyviai kuria konkuruojančioms platformoms.
Šis žingsnis atrodo gana pagrįstas, nes „Cyanogen“ vadovas Kirtas McMasteris neseniai kalbėjo apie planus padaryti „CyanogenMod“ nepriklausomu nuo „Google“. Jis teigia, kad dabar „CyanogenMod“ auditorija viršija 50 milijonų žmonių ir atsižvelgiant į partnerystę su „Micromah“, galima tikėtis kad šis skaičius tik didės.
Dabar, pasak K. McMasterio, projektas yra priklausomas nuo „Google“, tačiau ši padėtis bus ištaisyta per tris, daugiausiai 5 metus. Su gera finansine parama įmonė tikisi įgyvendinti savo planą. Bet ar tai padės pastebimai sumažinti „Google“ dalį „Android“ mobiliojo ryšio rinkoje, išlieka svarbiausiu klausimu.