Produktyvumas, mažesni įrangos aptarnavimo ir remonto kaštai, efektyviau naudojama energija – tokių poreikių, įprastų didžiausiose pasaulio pramonės įmonėse, augimą Lietuvoje kelintus metus iš eilės stebi WEG – pasaulinė elektros variklių ir jų sprendimų gamybos bendrovė. Lyginant su 2013 m. šiuos reikalavimus atitinkančių Lietuvos maisto, energetikos ir kt. pramonės sektorių įmonėms WEG individualiai pritaikytų elektros variklių sprendimų poreikis 2014 m. išaugo tris kartus.
„Pastebime, kad Lietuvos rinka subrendo sudėtingesniems, tačiau didesnį gamybos efektyvumą teikiantiems kompleksiniams sprendimams. 2011 m. pradėjus veiklą Lietuvoje, didžiąją WEG pardavimų dalį sudarė elektros varikliai. Pastaraisiais metais didžiąją veiklos dalį skyrėme pagal individualius šalies pramonės įmonių reikalavimus pritaikytų elektros variklių sprendimų diegimui“, – teigė „W.B.I.S“, Lietuvoje atstovaujančios WEG, vadovas Arturas Isajevas.
Siekdamos gamybos patikimumo ir produktyvumo, mažesnių energijos sąnaudų, įmonės didina investicijas į gamybos procesų modernizavimą ir optimizavimą. Todėl WEG numato, kad 2015 m. elektros variklių sprendimų pardavimo dalis toliau žymiai augs.
Produktyvumo problemas sprendžia individualiai pritaikytais sprendimais Didėjant investicijoms į gamybos efektyvumą gerinančius techninius sprendimus, auga ir investicijų atsiperkamumo reikalavimas – linkstama investuoti į didesnę naudą duodančią, individualiai pritaikytą ir atskirų įmonių poreikius atitinkančią įrangą.
Vienas iš tokių WEG individualiai pritaikytų sprendimų su W22 „Wash“ elektros varikliais vieniems pirmųjų šalies maisto pramonės sektoriuje įdiegtas Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynams. Pasak AB „Vilniaus paukštynas“ generalinio direktoriaus Gintaro Martinkaus, sprendimą investuoti į įrangos atnaujinimą nulėmė poreikis pašalinti gedimų priežastis, stabdančias gamybą ir mažinančias veiklos efektyvumą.
„Kadangi paukštienos gamyba didžiąją paros dalį vyksta nepertraukiama, labai svarbu, kad nekiltų prastovų dėl elektros įrangos gedimų, kurie sukelia gamybos nuostolius ir verčia skirti papildomų išlaidų gedimų šalinimui, pakartotinei įrangos patikrai ir priežiūrai. Pasirinkti WEG varikliai yra pritaikyti veikti tokioje aplinkoje, kokia yra mūsų gamybiniuose padaliniuose, ir atitinka maisto pramonei nustatytus higienos reikalavimus“, – sakė G. Martinkus.
Pasak A. Isajevo, paukštynams pritaikyti W22 „Wash“ be daugelio konstrukcinių sprendimų nuo standartinių variklių skiriasi maisto gamybos pramonei svarbiomis ypatybėmis – turi didesnį atsparumą aplinkos poveikiui dirbant didelės drėgmės sąlygomis ar įrangą plaunant tiesiogine vandens srove. Variklių korpusai yra apsaugoti nuo rūdžių poveikio ir padengti antibakteriniu sluoksniu, todėl yra tinkami naudoti patalpose, kuriose turi būti laikomasi aukščiausių higienos reikalavimų.
Dėl minėtų konstrukcinių ypatybių įdiegtas sprendimas leidžia sumažinti aptarnavimo kaštus, elektros energijos sąnaudas ir padidinti gamybos produktyvumą.
WEG, pasaulyje žinoma kaip didelę patirtį turinti specializuotų inžinerinių sprendimų įvairių pramonės sričių ar atskirų vartotojų poreikiams kūrėja, 2014 m. taip pat diegė variklių sprendimus Lietuvos medienos, tekstilės, metalo, popieriaus ir kt. pramonės įmonėms.