D. Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad jei bus išrinktas antrai kadencijai (rinkimai įvyks gegužės mėnesį), jis pasiruošęs imtis priemonių, kad būtų uždraustos komunikacinės tarnybos su duomenų šifravimo galimybe.
Priėmus šį draudimą, jis įtakotų daugybę populiarų programėlių, tokių kaip ir „WhatsApp“, „Snapchat“ ir kitas. Pastarąsias sunkiai įveikia specialiosios tarnybos, kurios negali prieigos prie tokių tarnybų duomenų net ir su teismo leidimu.
Siūloma reforma yra dalis įstatymo projekto, kuris gali priversti telekomunikacines kompanijas ir interneto paslaugų tiekėjus išsaugoti daugiau vartotojo aktyvumo duomenų.
Tiesa, kaip uždrausti milijonus vartotojų visame pasaulyje turinčių pranešimų tarnybų veiklą konkrečioje šalyje, D. Britanijos premjeras nepateikė.
Neseniai įvykę teroristiniai aktai Prancūzijoje dar labiau paskatino kai kurių Europos šalių vyriausybes reikalauti vis daugiau vartotojų duomenų iš tokių kompanijų, kaip „Google“, „Facebook“, „Twitter“, „Microsoft“, „Apple“ ir kitų.
Analogiška tendencija stebima ir JAV. Vis tik didžiosios technologijų kompanijos skeptiškai žiūri į tokius vyriausybinių institucijų reikalavimus, ypač po E. Snowdeno paviešintos NSA visuotinės šnipinėjimo veiklos.