Per 2004 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) gavo ir išnagrinėjo 366 Lietuvos gyventojų ir kitų radijo spektro naudotojų paraiškas dėl žalingų trukdžių radijo ir televizijos programų priėmimui, elektroniniams ryšiams ir kompiuterinių tinklų darbui.
Plečiantis elektroninių ryšių rinkai atsiranda naujos radijo ryšio sistemos ir technologijos, kurias reikalinga apsaugoti nuo pašalinių radijo trukdžių ir kurios dažnai pačios sukelia įvairaus pobūdžio žalingus radijo ir televizijos programų priėmimo trukdžius. RRT mobili trukdžių tyrimo grupė, turinti modernią matavimo aparatūrą tokių trukdžių tyrimams, operatyviai reaguoja į gyventojų skundus ir nustato radijo trukdžių atsiradimo priežastis bei imasi priemonių jas pašalinti. Tokiais šaltiniais dažnai būna prastos kokybės televizinės priėmimo antenos su integruotais stiprintuvais, automobilinių signalizacijų judesio davikliai, vietiniai radijo ryšio tinklai (RLAN), netvarkingi elektriniai buitiniai prietaisai. Jeigu nevyktų nuolatinis tokių trukdžių šaltinių šalinimas, Lietuvos vartotojams būtų problematiška naudotis radijo ryšio priemonėmis bei gauti kokybiškas televizijos ir radijo priėmimo paslaugas.
Vilniuje įdiegta automatizuota radijo kontrolės sistema, kuria naudojantis yra kontroliuojamas radijo spektras. RRT turima universali judrioji radijo kontrolės stotis leidžia atlikti visoje Lietuvos teritorijoje trukdžių tyrimus bei televizijos ir radijo transliacijos siųstuvų spinduliuotės parametrų kontrolinius matavimus. Per 2004 m. buvo užfiksuoti 29 radijo dažnių nelegalaus naudojimo, 44 netvarkingų siųstuvų veikimo atvejai, 20 stočių neatitiko spinduliavimo normų, surašyti 80 radijo trukdžius skleidžiančių įrenginių patikrinimo aktai ir 2 administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Kad gyventojams būtų patogu pateikti informaciją apie atsiradusius trukdžius, RRT veikia nemokamas telefonas 8 800 20030. Plačiau apie tai, kokią informaciją reikėtų pateikti pranešant apie trukdžius galima sužinoti šiuo telefonu, o taip pat RRT interneto svetainėje.