Lietuvos parduotuves pasiekė naujausi bendrovės „Samsung“ flagmanai „Galaxy Note 4“. Nuo 2011 metų gaminami „Note“ serijos įrenginiai sulaukė daug populiarumo, ypač tarp inovatyvių vartotojų ir keliaujančių verslininkų. Tad apžvelkime, kokias funkcijas verslininkams siūlo šiandien mus pasiekęs naujausias planšetofonų šeimos atstovas.
Didelis ekranas. Mūsų dienomis dažno keliautojo lagamine vietos taupymo sumetimais nešiojamąjį kompiuterį keičia planšetė. Šiuo atveju planšetę galės pakeisti išmanusis telefonas ar geriau sakyti planšetofonas. „Galaxy Note 4“ telefone įdiegtas 5,7 colio „Quad HD Super AMOLED“ ekranas, kuris aiškiai ir ryškiai atkuria vaizdus, turi geresnį vaizdo atkūrimo kampą, tad leidžia naudotis nuotraukų redagavimo programomis, galerija, yra pritaikytas naršymui ir el. knygoms skaityti. Svarbiausia, kad didelis ekranas siūlo erdvę darbui – leidžia skaityti reikiamus dokumentus ar juos redaguoti („Word“, „Excel“ ar „Powerpoint“ formatais), rašyti elektroninius laiškus, susirašinėti su kolegomis ar pasinaudoti navigacija pasiklydimo atveju.
Greito įkrovimo funkcija ir energijos taupymo režimas. Verslo kelionėje itin svarbu, kad išmanusis telefonas neišsikrautų netinkamu momentu. Kokį šios problemos sprendimo būdą pasiūlė kompanija „Samsung“? „Galaxy Note 4“ pristatyta nauja greito įkrovimo funkcija – specialus pakrovėjas per maždaug 30 minučių akumuliatorių pakrauna nuo 0 proc. iki 50 proc. Tuo tarpu, jei galimybės pakrauti įrenginį nėra, pravartu naudotis „Ultra Power Saving Mode“ funkcija – ji išjungia visas programėles, išskyrus pagrindines – skambučius, sms žinutes ir pan., be to, ekranas tampa juodai – baltas. Tai leidžia dar ilgai naudotis telefonu su 10 % akumuliatoriaus.
S Pen. Siekiant su darbu susijusias užduotis atlikti greičiau ir lengviau, buvo patobulintas „S Pen“ rašiklis. Jis leidžia užsirašyti reikalingą informaciją pokalbio metu, pasinaudojus tekstų atpažinimo funkcija surinkti numerį, kuris buvo užrašytas ranka, ar palikti įrašą ekrane vietoj mūsų pamėgtų geltonų lipnių popierėlių. Tuo tarpu „S Note“ funkcija leidžia užsirašyti informaciją susitikimo metu, ją konvertuoti į pdf formatą ir siųsti tiesiai į gavėjo elektroninį paštą. Su „Photo Note“ galima fotografuoti popieriaus lape ar susitikimo metu lentoje esantį tekstą, kuris taip pat gali būti redaguojamas, konvertuojamas ir siunčiamas. Tai leidžia produktyviai dirbti neturint nei kompiuterio nei pluošto popieriaus lapų.
Kamera. Kelionė darbo reikalais toli gražu neprilygsta poilsinei kelionei, tačiau net ir pakeliui į susitikimą galima užfiksuoti neįprastą vaizdą. Nuotraukų mėgėjams „Samsung“ siūlo telefone integruotą 16 MP galinę kamerą, turinčią išmanųjį optinio vaizdo stabilizatorių, kuris leidžia fotografuoti ir filmuoti net drebančia ranka. Tuo tarpu išmaniojo telefono priekyje esanti 3,7 MP kamera turi naują fotografavimo režimą, leidžiantį padaryti nuotrauką 120 laipsnių kampu („wide selfie“) – tokiu atveju įsiamžinti galima tiek su daugybe draugų, tiek su visais verslo kolegomis.
Multifunkcionalumas. Tyrimais įrodyta, kad lietuviai darbo metu tvarko asmeninius reikalus, bendrauja su artimaisiais, o laisvalaikiu dirba. Vyrauja tendencija, kad žmonės darbui ir asmeniniam gyvenimui yra linkę naudoti vieną įrenginį, todėl vis daugiau veiksmų atlieka vienu metu. Atsižvelgdama į šiuos poreikius, planšetofonų pradininkė įrenginyje įdiegė kelių langų funkciją („Multi Window“), kuri leidžia pereiti iš vienos programos į kitą, neuždarant naudojamos programos lango – vienu metu galima atidaryti iki penkių mažų langų. Tai suteikia galimybę, pavyzdžiui, dirbti su darbo dokumentais ir tuo pat metu susirašinėti socialiniuose tinkluose su namuose likusiais artimaisiais.