Kompanija „Seagate Technology“ paskelbė, kad savo klientams patiekė jau 10 mln. hibridinių kietų diskų (SSHD), rašoma antro pagal dydį pasaulyje kietų diskų gamintojo pranešime spaudai.
Tradiciniai kieti diskai daugumoje atvejų yra gana nebrangūs, tačiau jų spartos lygis jau seniai nedidėja. Vos pastebimą produktyvumo lygį didina tobulinama programinė įranga, kontroleriai ir bendroji magnetinių plokštelių bei jos skirtų dalių konstrukcija.
Paskutiniais metais labai išpopuliarėjo kaupikliai, kurie naudoja „NAND Flash“ atmintį. Jie demonstruoja žymiai didesnę spartą. Tačiau kietų diskų žudikais SSD kaupikliai netapo dėl savo kainų: net ir šiandien už 512 GB talpos SSD galima įsigyti kietų diskų, kurie pasižymės dešimt ir daugiau kartų didesne talpa.
„Seagate“ buvo viena pirmųjų, kuri 2006 m. pademonstravo hibridinius kietus diskus: klasikinės magnetinės plokštelės buvo naudojamos kartu su „NAND Flash“ mikroschemomis. Pastarosios saugojo duomenis, kurių sistemai reikia dažniausiai.
Panaši gudrybė leido pasiekti tam tikrą spartos prieaugį, tuo tarpu kaina padidėdavo ne taip smarkiai. Iš pradžių tokie diskai buvo skirti nešiojamiems kompiuteriams, tačiau vėliau jie pasirodė ir stacionariuose.
Reikia pažymėti, kad dar prieš porą metų „Seagate“ įsigijo „Samsung“ kietų diskų verslą, taigi dabar faktiškai yra SSHD tipo kietų diskų gamintojas – monopolininkas. Antra vertus, atsižvelgiant į išleistų SSHD kiekį, jie rimtos įtakos nedaro.