Visi tie, kurie nuolat domisi asmeniniais kompiuteriais, žino, kad „Intel“ ilgiau nei metams užlaikė migraciją prie 14 nm technologinio proceso. Tai įrodymas, jog problemos kilo būtent naujų technologinių procesų įsisavinimo srityje. Iki šiol kompaniją panašių problemų neturėjo.
Renginyje „Citi Global Technology Conference“ kompanijos „Intel“ generalinis direktorius Brian Krzanich patvirtino, jog nežiūrint į procesų supratimą ir gerą pasiruošimą jų panaudojimui gamyboje, praktiškai realizuoti projektus tampa vis sunkiau, o prognozuoti įgyvendinimo laikotarpį – vis sudėtingiau.
22 nm technologinio proceso keitimas į 14 nm truko daug ilgiau, nei planavo „Intel“ vadovybė. Įdomu tai, kad procesorių gigantas ir toliau neketina atsisakyti strategijos „Tick-Tock“, kai vienais metais debiutuoja nauja architektūra, o dar kitais – naujas technologinis procesas.
Visai tikėtina, kad formaliai „Intel“ kol kas galės išlaikyti pažadą, kalbant apie laikotarpį metais, tačiau vėlavimas mėnesiais tarp „Tick“ ir „Tock“ sparčiai didėja.
Atsižvelgiant į tai, kad greitu metu prasidėsiančioje rudeninėje sesijoje IDF 2014 kompanija „Intel“ žada parodyti silicio plokštelę su 10 nm procesoriais, ji vis tik ketina išsilaikyti ankstesnės strategijos rėmuose.