„nVidia“ dar prieš trejus metus išplatino pranešimą, kuriuo įspėjama apie padirbtų vaizdo plokščių pasirodymą, o kartu paragino jas įsigyti tik pas patikimus prekybininkus. Rodos, nuo to laiko nubėgo daug vandens, tačiau padirbtos vaizdo plokštės ir toliau pasirodo parduotuvėse – aišku, produktas pristatomas kaip aukštesnės kategorijos sprendimas.
Puslapis „Expreview“ pranešė apie prekyboje rastas vaizdo plokštes „GeForce GTX 660“ su 4 GB talpos GDDR5 atmintimi. Pasirodo, iš tikrųjų tai yra užmaskuoti „GeForce GT 440“ su „Fermi“ architektūros grafiniu procesoriumi ir 144 CUDA branduolių. Produktas turi 4 GB, tačiau DDR3 tipo su daug mažesniu duomenų pralaidumu. Padirbto grafinio adapterio sparta, savaime suprantama, taip pat atsilieka nuo „prototipo“.
Kinų žurnalistai paaiškino, kad sukčiai redaguoja vaizdo plokščių BIOS, tiekėjo ID nurodydama kaip „0000“, o įrenginio ID – „11C0“. Tokiu būdu, diagnostinė programėlė GPU-Z lengvai apgaunama: ji rodo, kad sistemoje įdiegta „GeForce GTX 660“.
Padirbtų vaizdo plokščių pasirodymas Kinijos rinkoje vargu, ar ką nors nustebino. Tačiau nerimą kelia tai, kad tokios padirbtos vaizdo plokštės pasirodė ir Europoje: vokiečių el. parduotuvėje „Kosatec“ jau pastebėtos „neteisingos“ „GeForce GTX 660“, kurios pardavinėjamos už beveik €164 (567 Lt).
Minėtas vokiečių prekybininkas tikino, kad vaizdo plokštės gautos iš „Point-of-View“, tačiau pastaroji kompanija pareiškė, jog serijiniai numeriai ant grafinių adapterių yra ne jų, ir kad jie tokių vaizdo plokščių negamino.
Bet kokiu atveju, perkant kokį nors daiktą, visuomet reikia būti atidiems. Kaip pavyzdį pateiksime padirbtą „GeForce GTX 660 Ti“, kuris rastas vienoje Kinijos el. parduotuvių.