Per paskutinius trejus metus „BlackBerry“ suspėjo pakeisti vadovybę, parduoti eilę nekilnojamojo turto gimtojoje Kanadoje, taip pat sudarė sutartis su „Foxconn“ dėl nebrangių išmaniųjų telefonų gamybos, pardavė vieną tyrimų centrą automobilių koncernui „Volkswagen“, o kartu atleido beveik 60 % darbuotojų.
Naujienų agentūra „Reuters“, kuri remiasi kompanijos „BlackBerry“ vadovybės laišku aukščiausio lygio vadybininkams, tvirtina, kad restruktūrizacija tapo istorijos dalimi, todėl laikas iš naujo pagalvoti apie ateitį ir imtis svarbių darbų.
John Chen, kuris „BlackBerry“ generalinio direktoriaus postą užima dar tik aštuonis mėnesius, yra įsitikinęs, kad kompanija galės jau šių finansinių metų pabaigoje pasigirti finansiniu pelnu, o ne nuostoliais.
Dabar kompanija yra pasiruošusi samdyti darbuotojų, kurie specializuosis produktų kūrimo, pardavimų ir darbo su klientais srityse. Visa tai – labai ribotais kiekiais, tačiau procesas, svarbiausia, pajudėjo į priekį.
Siekiant sustiprinti svarbiausias „BlackBerry“ veiklos kryptis, gali būti įsigyjamos ir kitos kompanijos ar jų specializuoti padaliniai. Atsižvelgiant į tai, kad neseniai buvo įsigyta vokiečių firma „Secusmart“, dirbanti duomenų šifravimo srityje – tai tik pirmoji kregždė.
John Chen paragino darbuotojus susikoncentruoti ties numatytų tikslų pasiekimu, o kartu pareiškė, jog kompanija daugiau neturi teisės klysti. 2014 m. rudenį „BlackBerry“ ketina pasiūlyti naujų išmaniųjų telefonų – „Passport“ ir „Classic“. Bus tobulinami programiniai produktai, kurie turėtų tapti pagrindiniu kompanijos pajamų šaltiniu.