Privačiojo sektoriaus ir valstybių narių mokslinių tyrimų partnerystės organizacijos šiandien paskelbė pirmuosius kvietimus teikti projektų paraiškas ir tapti partneriais pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“, kuriai iš viso numatyta 80 mlrd. EUR. Bendra viešojo finansavimo vertė yra 1,13 mlrd. EUR. Jį panašia suma papildys privatūs partneriai. Pirmame etape finansavimas bus skirtas projektams, kuriais gerinamas žmonių gyvenimas ir skatinamas tarptautinis Europos pramonės konkurencingumas. Tarp finansuojamų sričių – nauji diabeto ir akių ligų gydymo būdai, dešimčių vandeniliu varomų kelių transporto priemonių eksploatacijos pradžia ir jiems skirtų degalinių statyba.
Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso sakė: „Tik subūrę draugėn šviesiausius universitetų, pramonės, MVĮ, mokslinių tyrimų institutų ir kitų organizacijų protus galėsime sėkmingai spręsti kilusius sunkius uždavinius. Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė – tai pajėgos, telkiamos siekiant pagerinti europiečių gyvenimą, kurti darbo vietas ir didinti mūsų konkurencingumą. Esame pasiryžę ES lėšomis pirmiausia palaikyti ekonomikos atsigavimą ir darbo vietų kūrimą, o šia partneryste kaip tik to siekiama: paskelbėme kvietimus teikti pasiūlymus dėl 1,1 mlrd. EUR, kuriuos papildys atitinkamas pramonės įnašas. Iš viso per septynerius metus numatyta skirti 22 mlrd. EUR, kuriais bus palaikomas ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas. Partnerystė duos rezultatų, kokių jokia šalis, bendrovė ar net Europos Sąjunga viena pati nepasiektų.“
Pirmieji kvietimai paskelbti praėjus beveik lygiai vieniems metams po to, kai Europos Komisija pateikė investicijų į inovacijas dokumentų rinkinio pasiūlymus dėl septynių viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės organizacijų ir keturių viešojo sektoriaus subjektų partnerystės organizacijų. Jos veiks keliose itin svarbiose srityse, tokiose kaip vaistų, transporto, elektronikos ir bioekonomikos. Įgyvendinant partnerystę iš viso bus investuota daugiau nei 22 mlrd. EUR. Pasiūlymus priėmė Europos Parlamentas ir ES Taryba.
Septynių partnerystės organizacijų vardu generaliniai direktoriai, vyriausieji vadovai ir vyriausieji technologai, atstovaujantys privatiesiems organizacijų partneriams, sakė: „Bendrosios įmonės parodė, kad viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės modelis yra sėkmingas. Jos laikomos vienomis geriausių priemonių pasaulyje, kuriomis skatinamos viešojo ir privačiojo sektorių investicijos į mokslinius tyrimus ir inovacijas. Jos jau pasiekė rezultatų, kurie padeda gerinti gyvenimo kokybę ir didinti Europos konkurencingumą. Didžiuojamės, kad esame naujųjų programos „Horizontas 2020“ partnerystės organizacijų nariai, ir, džiaugiamės, kad jos pradėjo veikti, praėjus vos metams nuo tada, kai jas pasiūlė Komisija. Dabar atėjo metas imtis darbų, siekti dar daugiau rezultatų ir taip prisidėti prie ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo ir gyvenimo kokybės gerinimo.“
Šiandien Briuselyje vykstančiame pradžios renginyje privatiesiems partneriams atstovavo UCB generalinis direktorius Rochas Doliveux, „Intelligent Energy“ generalinis direktorius Henri Winandas, „Safran Group“ prezidentas ir generalinis direktorius Jeanas-Paulis Hertemanas, „Novozymes“ generalinis direktorius Pederis Holkas Nielsenas, „STMicroelectronics“ vyriausiasis vadovas Jeanas-Marcas Chery, „Siemens AG“ infrastruktūrų ir miestų sektoriaus geležinkelių padalinio generalinis direktorius Jochenas Eickholtas ir ENAV generalinis direktorius Massimo Garbini.