Tūlas lietuvis dėl automobilio įsigijimo pasiruošęs imti nepakeliamą kreditą, tūnoti spūstyse, kentėti dėl parkavimo vietų trūkumo bei brangstančių degalų, tačiau asmeninę transporto priemonę laiko viena didžiausių investicijų, už kurią didesniu poreikiu laikomas tik nuosavas būstas. Bet kokiu atveju, toks iracionalus elgesys ateityje gali keistis, mano ne kas kitas, o kompanijos „Google“ įkūrėjai, rašo portalas „CNet“.
Sergey Brin mano, kad būtina optimizuoti transporto sistemą tokiu būdu, jog žmonėms daugiau nereikėtų asmeninio automobilio. Visa tai leistų pasiekti kompaktiški bepiločiai automobiliai. Neseniai duotame interviu vienas iš „Google“ įkūrėjų teigė, kad tokios transporto priemonės galėtų sumažinti spūstis keliuose ir parkavimo vietose, o asmeninių automobilių apskritai reikėtų atsisakyti.
Automatizuoti taksi pasirodys ten, kur jų reikia. Kiekvienam žmogui tai leis atsisakyti nuosavo automobilio. Teoriškai, mašinų turėtų žymiai mažiau, nei žmonių, kadangi ne visi vienu metu kažkur važiuoja.
Eismą keliuose taip pat bus galima optimizuoti: žmonės galės prisijungti prie kitų keleivių grupių, maksimaliai užpildydami transporto priemonę, automobiliai galės formuoti kolonas, padidės vidutinis judėjimo greitis. Galų gale, vairo ir pedalų atsisakymas leis sukurti naują salono dizainą – pavyzdžiui, krėslus bus galima atsukti vieną į kitą.
Kaip ir daugelis Silicio slėnio gyventojų, Sergey Brin mano, kad žmogų galima padaryti laimingesniu. Būstas, saugumas, giminės pratęsimo perspektyvos – tai tik keletas iš bazinių žmogaus poreikių, kuriuos galima patenkinti, išnaudojus mažiau nei vieną procentą resursų, kuriuos turime dabar.
Sergey Brin nepagailėjo kritikos ir dabartinei politinei ir teisinei sistemai. Jis yra įsitikinęs, jog bet kuris įstatymas turi tilpti į 50 puslapių, tuo tarpu po naujų įstatymų pasirodymo seni turėtų būti panaikinami.