Vienas didžiausių pasaulyje kontraktinių gamintojų – kompanija TSMC – jau šių metų III–IV ketvirtyje apkraus visus savo turimus gamybinius pajėgumus, pranešė puslapis „Digitimes“, remdamasis TSMC direktorių valdybos pirmininko Morris Chang žodžiais.
Buvo pažymėta, kad 2014 m. III ketvirtyje iš 20 nm produkcijos gaunamos įplaukos padidės dvigubai – nuo dabartinių 10 proc. iki 20 proc. Tai precedentų neturintis įvykis, kai naujas technologinis procesas gali penktadalį pajamų per nepilnus metus nuo gamybos įdiegimo pradžios.
Šis faktas tik dar kartą patvirtina, jog TSMC turi stambų klientą, ketinantį įsigyti didelį kiekį 20 nm mikroschemų, o tai patvirtina gandus apie užsakymus iš „Apple“ pusės. tiesa, norisi tikėti, kad tarp 20 nm mikroschemų atsiras vietos ir naujiems AMD bei „nVidia“ grafiniams procesoriams.
2014 metų pabaigoje TSMC fabrikuose bus pradėta bandomoji 16 nm produkcijos gamyba, tam bus naudojama „FinFET“ technologija, kuri numato trimačių tranzistorių naudojimą. Naujoji technologija leis tranzistorių skaičių padidinti dvigubai, lyginant su dabar naudojamu 28 nm procesu.
Morris Chang pabrėžė, kad TSMC ketina sukurti specialų mokslinių tyrimų padalinį, kuriame darbuosis apie 300–400 žmonių ir kuriame bus plėtojama 10 nm technologija. Bandomąją 10 nm mikroschemų gamybą ketinama pradėti jau 2015 m., tuo tarpu masinės produkcijos pasirodymas numatytas kiek vėliau – 2016 m.