2013 m. kompanija „Apple“ pristatė išmanųjį telefoną su 64 bitų ARM architektūros procesoriumi, ir iš karto pasipylė lavina pareiškimų apie tai, jog pradedama serveriams skirtų ARM procesorių kūrimo darbai. Apie tai kalbėjo vos ne kiekvienas „SoC“ mikroschemų gamintojas, įskaitant „Qualcomm“ ir „Samsung“.
Daugybė pažadų ir gražių kalbų buvo daroma, reguliariai minint kompanijų AMD ir „nVidia“ projektus – „Opteron Seattle“ ir „Project Denver“, taip pat Europos Sąjungos iniciatyvą sukurti naujos kartos superkompiuterį, gausiantį iš pradžių „nVidia“, o vėliau – „Samsung“ platformą (projektas „Mont-Blanc“).
Pirmuoju signalu, jog su ARM serveriniais procesoriais yra kažkas ne taip, tapo pranešimas apie kompanijos „Calxeda“ bankrotą. Taip pat prieš porą dienų kompanija „nVidia“ netikėtai pareiškė, jog darbai prie „Project Denver“ nutraukiami.
Kompanija „Samsung“, verslo leidinio „The Wall Street Journal“ teigimu, taip pat pristabdė serveriams skirto ARM procesoriaus kūrimo darbus. Anksčiau šiuo projektu užsiiminėjo Kalifornijoje esantis „Samsung“ padalinys. P. Korėjos korporacijos atstovas patvirtino, jog prioritetai pasikeitė, tačiau patikino, jog tai neįtakos tų užduočių, kuris turi atlikti naujai statomas tyrimų centras San Chosė mieste (Kalifornija, JAV).
Ekspertai jau dabar juokauja, kad Europa liko be perspektyvaus projekto, todėl dabar teks sugrįžti prie tradicinių x86 architektūros platformų. Antra vertus, šių metų pabaigoje turėjo pasirodyti komerciniai „AMD Opteron“ procesoriai, sukurti ARM architektūros pagrindu. Jei viskas vyks pagal planą, jau 2015 m. pradžioje bus galima matyti, rinka domisi tokiais sprendimais.