Panašu, kad prie garsiųjų „Dropbox“, „OneDrive“ ir „Drive“ vardų greitai galėsime pridėti ir dar vieną debesų kompiuterijos paslaugų teikėją „Box“. Nors tai 2005 metais įkurta kompanija, tačiau savų klientų „Box“ kol kas atrasti nepavykdavo. Vis dėlto po „Streem“ startuolio įsigijimo, situacija rinkoje gali labai greitai pasikeisti.
„Streem“ – tai universalus debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių duomenų saugyklų patobulinimas, kuris leidžia realiu laiku pasiekti „debesyje“ saugomą informaciją, jai neišskiriant vietos kietajame diske. Kitaip sakant, „Streem“ veikimo principas bent jau iš dalies gali priminti seniau FTP serveriuose naudotus principus, tačiau dėl naujų technologinių laimėjimų atveria ir naujas galimybes.
Taigi jau artimiausiu metu „Box“ prieš savo konkurentus įgis bent tris esminius privalumus. Vienas iš jų, tai „StreemFS“ failų sistema, kuri įgalina jau minėtą galimybę tiesiog darbalaukyje turėti prieigą prie savo „debesyje“ laikomų failų, nenaudojant kompiuterio kietojo disko resursų.
Antrasis privalumas – tai specialūs transliavimo ir buferiavimo algoritmai, leidžiantys net ir ypač didelės apimties saugomas rinkmenas atverti taip pat sparčiai kaip ir saugomas lokaliai. Trečiasis privalumas – realaus laiko vaizdo įrašų perkodavimas, kuris užtikrina sklandžią jų peržiūrą net ir esant ypač mažai interneto spartai.
Šalia šių naujų funkcijų dar galima pridėti ir dabartinę „Google Docs“ integraciją, bendravimo su kitais „Box“ naudotojais sistemą bei plečiamus į verslo klientus orientuotus sprendimus. Būtent verslo įmonėms skirtus sprendimus „Box“ labiausiai ir sieja su „Streem“ įsigijimu. Jų nuomone, toks duomenų prieigos modelis verslui yra ypač patogus, kadangi įgalina greitus informacijos mainus bei užtikrina per daugelį metų tapusią įprastą ir greitą jos prieigą tiesiai iš darbalaukio.
Šioje startuolio įsigijimo istorijoje yra įdomus ir dar vienas faktas. Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis vėliau, kitas puikiai žinomas debesų kompiuterijos paslaugų teikėjas „Dropbox“ įsigijo kitą startuolį „Parastructure“. Ši kompanija specializuojasi duomenų analizės technologijose. Ar tai tik nebus susiję su nesėkme, planuojant įsigyti „Streem“ ir vėliau pasirinktu planu „B“?
Tokios mintys kyla, nes kol kas niekas nesugalvoja racionalaus paaiškinimo kam „Dropbox“ gali būti reikalingi „Parastructure“ plėtojami sprendimai. Vienintelis logiškai skambantis paaiškinimas – siekis detaliau suprasti ir išanalizuoti savo naudotojų duomenis bei noras patobulinti esamas naudojamas duomenų bazių technologijas.
Vis dėlto visiška tyla spaudoje bei internautų netikėtai greitai paviešinta informacija apie šį pirkinį, leidžia nuspėti galimą „Dropbox“ nusivylimą dėl nepavykusių derybų su „Streem“. Tiesiog sunku patikėti, kad per tą pačią dieną, toje pačioje rinkoje ir kelių valandų skirtumu įvykę pirkimai bus visiškai tarpusavyje nesusiję.
Bet kokiu atveju į tai žiūrint iš naudotojo perspektyvos, šią galimai didėjančią konkurenciją reikia vertinti labai palankiai ir teigiamai. Verslo atstovams tai turėtų būti tarsi nuoroda į šiuo metu „ant bangos“ esančias debesų kompiuterijos paslaugas – jų poreikis sparčiai auga, todėl norint tapti tvirta šios rinkos dalimi į ją reikia žengti nedelsiant.