Europiečiai vis dažniau perka vaistus internetu, tad kaip galime būti tikri, kad internetinės vaistinės yra patikimos ir saugios? Komisija, vadovaudamasi Falsifikuotų vaistų direktyva (2011/62/EU), kurioje nustatyta, kaip turi atrodyti bendras internetinių vaistinių logotipas ir techniniai jo autentiškumo reikalavimai, šiandien priima atitinkamą įgyvendinimo reglamentą. Logotipas bus galutinai parengtas naudoti antrąjį 2015 m. pusmetį.
Už sveikatos reikalus atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas kalbėjo: „Internete vaistus įsigyjantys vartotojai privalo žinoti, kad pirkdami iš neteisėtų vaistų tiekėjų rizikuoja gauti falsifikuotus vaistus. Tokie vaistai gali būti neveiksmingi, kenksmingi ar net mirtini. Komisija nustatė logotipą, kurį turi naudoti internetinės vaistinės. Taip bus užtikrintas vartotojų saugumas.“
Šis logotipas pateikiamas internetinių vaistinių pradžios tinklalapyje. Kairiojoje logotipo pusėje bus ES valstybės narės, kurioje įsisteigusi internetinė vaistinė, vėliava, o tekstas bus pateiktas oficialiąja tos šalies kalba. Kaip reikėtų elgtis planuojant įsigyti vaistų internete?
Pirmiausia svetainėje, kurioje ketinate pirkti vaistus, ieškokite logotipo ir spragtelėkite jį pele. Turėtumėte patekti į nacionalinės reguliavimo institucijos svetainę, kur pateikiamas visų teisėtų internetinių vaistinių bei kitų leidimą prekiauti vaistais turinčių mažmenininkų sąrašas. Patikrinkite, ar jūsų pasirinkta vaistinė yra tame sąraše. Jei taip, galite drąsiai pirkti. Jei ne, geriau paieškoti kitos svetainės. Naudokitės tik teisėtų vaistų pardavėjų, išvardytų jūsų šalies reguliavimo institucijos svetainėje, paslaugomis.
Reglamentas turėtų įsigalioti per ateinančias keturias šešias savaites. Valstybės narės per vienerius metus turės pasirengti jį taikyti. Europos Komisija parengė nacionalinėms institucijoms skirtą komunikacijos priemonių rinkinį, kad joms būtų lengviau organizuoti informavimo kampanijas, kurių reikalaujama pagal Falsifikuotų vaistų direktyvą.