NASA vadovas Charlesas Boldenas, kuris ketina žmones į Raudonąją planetą nugabenti iki 2030 m., įsitikinęs, kad žmonių apgyvendinimas Marse yra būtinas, jei norime tęsti žmonių civilizaciją.
Kalbėdamas „Humans 2 Mars“ susitikime NASA vadovas aiškino, kad jei mūsų rasė nori išlikti, turime tapti rūšimi, kuri gyvena daugelyje planetų, o Raudonoji planeta yra pirmas žingsnis norint atsidurti kitose, rašo nbcnews.com.
Pasak C. Boldeno, žmonių apgyvendinimas Raudonojoje planetoje padėtų žmonijai apsisaugoti nuo potencialios katastrofos Žemėje.
„Tik daugiaplanetės rūšys gali išlikti ilgą laiko tarpą“, – kalbėjo jis atkartodamas jau anksčiau sakytas fiziko Stepheno Hawkingo ar „Space X“ vadovo Elono Musko mintis. Pasak C. Boldeno, didžiausias iššūkis kelionei į Marsą vis dar yra pinigai.
Dabar NASA metinis biudžetas siekia 17,65 mlrd. JAV dolerių ir sudaro 0,5 proc. metinio JAV biudžeto. Palyginimui, tuo metu kai buvo vykdoma žymi „Apollo“ misija, NASA biudžetas sudarė 4 procentus.
C. Boldenas įvardino žingsnių planą, kuriuos būtina įgyvendinti tam, jog kolonizuotume Raudonąją planetą, tarp kurių yra pagauti asteroidą ir jį atvesti į Mėnulio orbitą iki 2015-ųjų, auginti augalus kosmose ar 3D spausdintuvus erdvėlaiviuose naudoti skrydžių metu.
Išankstiniai žingsniai prieš trejus metus į Marsą ir atgal truksiančią kelionę mokslininkams padėtų gauti ir vertingos testinės informacijos, kuri būtina siekiant tęsti misijas.