Mark Zuckerberg nori, kad jo socialiniu tinklu naudotųsi viso pasaulio gyventojai – „Facebook“ įsigijo dronų kompaniją „Aerospace“, kuri leis sukurti panašų projektą į „Google Project Loon“. Tokiu būdu viso pasaulio gyventojams gali būti suteikta interneto prieiga.
Saulės energija varomi dronai skristi galės 5 metus be nusileidimo. „Aerospace“ kompanijai „Facebook“ kainavo 60 mln. JAV dolerių.
„Facebook“ savo darbus pradės nuo Afrikos – virš šio žemyno turėtų pakilti apie 11 000 minėtų įrenginių.
Dronai yra „atmosferos palydovai“, kurie gali atlikti didžiąją dalį orbitinių palydovų funkcijų, tačiau yra pigesni ir labiau universalūs. Dronus įmanoma panaudoti, pavyzdžiui, ir orų stebėjimui ar žemės vaizdų atkūrimui, tačiau „Facebook“ aiškiai pasisakė, jog jie įrenginius naudos būtent interneto prieigai suteikti.
Dronai, kuriuos naudos „Facebook“, gali būti paleisti su įmontuotomis baterijomis, o likusius penkerius metus jie veiks būdami 20 kilometrų aukštyje virš jūros lygio, o energija aprūpins saulė. Tokios charakteristikos yra idealios regioninėms interneto sistemoms – būtent ties tokiomis sistemomis yra susifokusavę Internet.org. Šios kompanijos didžiausias partneris ir yra „Facebook“.
Panašu, kad šis projektas bus tiesioginis konkurentas „Google“ vystomam „Project Loon“, kuris naudos balionus. Daugelis mano, kad dronai – geresnis sprendimas, tačiau kol nėra nei vieno produkto, kažką teigti būtų tikrai drąsu.
„Facebook“ ruošiasi užkariauti internetą? Galbūt. Visai neseniai už 19 mlrd. JAV dolerių įsigytas „WhatsApp“. Kiek seniau buvo nupirkta ir „Onavo“ – kompanija, kuri dirba duomenų suspaudimo ir optimizavimo srityje. Dabar – „Aerospace“. Visa tai rodo, kad „Facebook“ nori, jog bendravimas būtų prieinamas ir nemokamas visame pasaulyje. Galbūt tai yra visai gera idėja?